21 Aralık 2016 Çarşamba 15:22
Kpss'ye Girenler ve Memur Adayları Dikkat
Kpss sınavına girip memur olmak isteyenler, dolandırıcılara dikkat! Dolandırıcılar nasıl bir yol izliyor? Devlet Personel Başkanlığından konu ile ilgili açıklama Geldi. Nelere dikkat etmeliyiz.

 Son günlerde yapılan şikayetler üzerine devlet memuru olmak isteyen ve bunun için kpss sınavına başvurarak bugün başlayan bavurular üzerine tercih yapan adaylara kurulan çirkin bir tezgah daha Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile gün yüzüne çıkmıştır. 

Yapılan açıklamaya göre Kpss sınavına girerek beklemeye başlayan adayların bilgileri sosyal medya ve diğer platformlar aracılığıyla ele geçirilmiş adaylar yüksek mevkideki kişilerin isimleri ve mevkilerinin isimleri kullanılarak adaylardan para istendiği ve sahte evraklar düzenleyerek adreslerine gönderildiği tespit edilmiştir. 

Bu olaylar üzerine Devlet Personel Başkanlığından resmi bir açıklama gelmiştir. Sizler için yayınlıyoruz.

Başkanlığımıza ulaşan çeşitli şikâyetler ve basında yer alan bazı haberlerden, Başta Başkanlığımız olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerini isimlerini kullanmak, sahte yerleştirme belgeleri hazırlamak, suretiyle, işe yerleştirme vaadiyle para toplandığı bilgisine ulaşılmıştır.

Bilindiği gibi, adayların Devlet memuru ya da sözleşmeli personel olarak işe yerleştirilmeleri için Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) girmelerinin ardından, merkezi yerleştirmelerde ÖSYM Başkanlığınca yayımlanan tercih kılavuzlarını, kurumsal yerleştirmelerde ise kamu kurum ve kuruluşlarının www.dpb.gov.tr adresinden de yayımlanan kamu personel alım ilanlarını takip ederek, buralarda belirtilen prosedüre göre başvuruda bulunmaları gerekmekte olup, kamu kurum ve kuruluşlarına başka bir şekilde yerleştirme yapılması söz konusu değildir.

Bu nedenle, kamu personeli adaylarımızın işe yerleştirme vaadinde bulunanlara kesinlikle itibar etmemeleri ve bu kişileri derhal yetkili makamlara bildirmeleri önemle rica olunur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Son Güncelleme: 21.12.2016 20:56
Yorumlar

Google+'da Paylaş