15 Ekim 2016 Cumartesi 22:11
KPSS'siz Lise Mezunu 10 Bin Polis Memuru Ne Zaman Alınacak
KPSS sınavına girmeden 10 bin polis memuru alımı yapılacak KPSS düz lise mezunu 10 bin polis alımı için yapılacak başvuru şartlarında hangi maddeler yer alıyor. Polis akademisinin düzenlediği 10 bin polis adayı alımı ile ilgili başvurular 10  Ekim 2016 tarihinde başlayacak olup başvuru şartları hakkında merak edilen detaylar sayfamızda sizlere aktarılmıştır.

KPSS sınavı olmadan 10 bin lise mezunu polis memuru alımları ile ilgili başvuru şartları hakkında Polis Akademisi internet sitesi üzerinden gerekli açıklamalar yapıldı .10 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olan başvurular ile ilgili ayrıntılar Polis Akademisi web sayfası üzerinden ilan edildi. Bu ilana göre 10 bin polis adayı alımı gerçekleştirilecek olup en az lise mezunu olmaları gereken sadece erkek adaylar alınacak .28 yaşına girmemiş olması ve fiziki yeterlilik sınavına ve mülakatına geçmiş olması gerekmektedir askerliğin son 3 yılın da yapmış olmaları gerekmektedir.

Özel Harekat 19. Dönem POMEM Öğrenci Alım İlanı:
Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne Özel Harekât polisi yetiştirmek üzere askerliğini yapmış, 28 yaşından gün almamış olan en az lise ya da diğer okul mezunlarından 10.000 erkek öğrenci adayı alınacaktır. Ayrıca aranan özellikler arasında fiziki yeterlilik ve mülakatta yapılacaktır.
Polis Akademisi internet sitesinden yapılacak online başvurular 10 Ekimde başlayacaktır. Ayrıca girecek olan adaylardan istenilecek belgeler ve aranılan şartlar başvuru tarihinden önce aynı sitede açıklanacaktır.

Polis Meslek Eğitimi İçin Alınacak Adaylarda Aranacak Şartlar:
Lisans mezunu olmak veya denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak
31.12.2016 tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak.

2015-2016 yıllarında yapılan KPSS lisans P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş yada çocukları için KPSS lisans P3 puan türünden ortalama en az 48 puan almış olmak.
Ayrıca öğrencilerin yemek, barınma ve sağlık giderleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır. Eğitim sonunda başarılı olan adaylar polis memuru olarak göreve atanacak. Sınava giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar ait merak ettiğiniz tüm soruların cevabını www.pa.edu.tr resmi internet sitesinden bulabilirsiniz.
 
 
Son Güncelleme: 15.10.2016 22:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş