13 Kasım 2016 Pazar 21:29
KPSS tercihleri ne zaman başlıyor 70 puan barajı var mı?

KPSS sonuçları açıklandı sıra tercihlere geldi, yüksek puan alanların tercihleri daha kıymetli, tercih hatası ya da ölü tercih yapmak istemeyen genç memur adayları kılavuzların açıklanması ile heycanları kat kat arttı. Kamu Personeli Seçme Sınavı 2016 Tercih kılavuzuna lisans ve ön lisans düzeyi sınava katılan adaylar tercih yapacak. Adayların tercihlerini yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar ÖSYM tarafından açıklandı. Kılavuza aşağıdaki adreten erişim sağlanabilir.

2016 KPSS Tercih robotu Devlet Personel Başkanlığı tarafından kullanıma sunulmuştur, adaylar yanlış hatalı tercih yapmamak için bakanlığın tercih robotundan faydalanabilir. KPSS Tercih işlemleri 14 Kasım Pazartesi günü başlıyor, 23 Kasım Çarşamba günü sona eriyor. Kılavuzun incelenip tercih işlemlerini belirlen süre içinde yapılması büyük öenm taşımaktadır. Tercih işlemlerinin son güne bırakılması düzeltme işleminin yapılamamasına neden olmaktadır. 

KPSS 2016 BAŞVURU KILAVUZLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

KPSS B Grubu kadrolar için tercih alınmaya 14 Kasım pazartesi günü başlanacaktır. B Grubu tercih kılavuzu adaylara tercih işlemleri için gereklidir, ancak olay bununla bitmemektedir. Tercih yapacak adayların DPB KPSS Tercih Robotu ekranından da kontrolün sağlanması oluşabilecek hataların önüne geçecektir.  KPSS B Grubu kadrolara Lisans ve Ön Lisan düzeyinde sınava giren adaylar tercih yapabileceklerdir.

ÖNLİSANS MEZUNLARI İÇİN ARANAN NİTELİKLER - TIKLA

KPSS 2016 B Grubu Lisans ve Önlisans tercihleri ÖSYM tarafından belirlenen kriterler çerçecesinde yapılmaktadır. KPSS tercihlerine başvuracak adayların sonradan pişman olmamaları ve düzgün tercih yaabilmeleri için yukarıda verieln tercih kılavuzu iyi incelemeleri gerekmektedit. Pozisyonumuza uygun olmayan kadroya atama yapılması mümkün olabilmekte, ancak başvuru esnasında gerekli şartları taşımadığımız anlaşılınca tercihler boşa gitmektedir. Bu durumda kadro ve pozisyona yerleştirme işlemi yapılamamaktadır.

2016 KPSS ÖNLİSANS BARAJ PUAN VAR MI? 

KPSS ile yapılan merkezi yerleştirmelerde puan barajı yoktur, ancak bazı kurumlar mülakatla alımlarda puan barajı koymaktadır. Merkezi yerleştirmede tercih vardır, diyelim ki puanınız 60 ve hiç kimsenin tercih etmediği bir yeri tercih ettiniz, bilgisayar sizin oraya atamanızı yapar. Mesele tercih işlemin mümkün olduğunca mantıklı yapılaması gerekmektedir. KPSS'den 56 puan alığ İzmir merkezde her hangi bir pozisyona atanmamız mümkün değildir.

Son Güncelleme: 14.11.2016 08:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş