20 Kasım 2016 Pazar 00:25
Kpss Sınavında Son dakika Saat Değişikliği Kpss Sınavı Saat Kaçta
Milyonlarca adayın başvuru yaptığı KPSS ortaöğretim sınavı yarın gerçekleşecek 3milyon 500 bin adayın ter dökeceği KPSS ortaöğretim sınavı saati 9 30 10 00 olarak değiştirildi. Sınava girecek olan adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM sitesi üzerinden alabilecekler.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavı için bu yıl büyük bir katılım sağlandı. 20 Kasım tarihinde yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavına 3 milyon 500 kişi başvuru yaparak bugüne kadar gelmiş geçmiş en yüksek başvuru rakamına ulaşıldı.

 KPSS ortaöğretim sınavına girecek olan adaylar sınav giriş belgelerini ÖSYM sitesinden alacaklar sınava girecek yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM nin resmi internet sitesi olan "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek. 120 dakika sürecek olan KPSS’de adaylar sınav süresinin ilk 90 dakikası tamamlanmadan ve son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk edemeyecek.

KPSS ortaöğretim sınavına girecek olan adayların kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin vaktinde yapılması adına sınava girecekleri binanın kapısında sınav başlama saatinden en az bir saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanları kontrol ederek alınacak adaylar sıra numaralarının bulunduğu yerde atılacaklardır

KPSS SAATİNDE DEĞİŞİKLİK

ÖSYM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak KPSS Ortaöğretim oturumunun 09.30 olarak belirlenen başlama saatinin, 10.00 olarak değiştirilmesine karar verildiği kaydedildi.

Son Güncelleme: 20.11.2016 00:27
Yorumlar

Google+'da Paylaş