20 Kasım 2016 Pazar 10:40
KPSS puan hesaplama robutu (yeni sistem) ortaöğretim!
ÖSYM 2016 KPSS Ortaöğretim sınava giren adaylar KPSS puanlarını merak etmeye başladılar, işte sizler için hazırlamış olduğumuz KPSS Puan Hesaplama Robotu, robot eğitim editörlerimiz tarafından iki farklı şekilde hazırlandı, dileyen dilediğini kullanabilir.. 

Dikkat: KPSS Puan Hesaplama Robotu'nun doğru bir şekilde hesap yapabilmesi için doğru ve yanlış cevaplarınızı girmeniz gerekmektedir. Dopru ve yanlış cevaplar tam olarak girilmeden sistemin doğru hesap yapması beklenemez!

2016 KPSS Puan Hesaplama ─ 
KPSS Ortaöğretim Puanı Hesaplama Robotu (Online) ile aynı zamanda KPSS 10 KPSS Önlisans KPSS93, KPSS Ortaöğretim KPSS94 puanlarınızıda hesaplayabilirsiniz. Yerelhaber.tv ailesi olarak sınava giren bütün adaylara başarılar dileriz, Allah herkesin kalbine göre versin!

KPSS ROBOT NASIL ÇALIŞIR
KPSS Puanı Hesaplama Robotu (Online) doğru ve yanlış cevapların girilmesinin ardından "HESAPLAMA" tuşu ile çalışır ve sınavdan alacağınız puan oluşur.

KPSS PUAN HESAPLAMA ROBOTU HAKKINDA
ÖSYM, KPSS Puanlarınızı hesaplarken bazı verilerde kullanmaktadır. Dolayısı ile adayların doğru ve yanlış cevaplarını bilmeleri hesaplama işleminin doğru olarak yapılması açısından şarttır. Bu bilgiler bilinmeden hiç kimse puanını doğru bir şekilde hesaplayamaz..  Yerelhaber.tv aracılığı ile hazırlanan KPSS Puanı HesaplamaRobotu'nun hesapladığı puanlar yaklaşık ve tahminidir. Ayrıca bu robot bilgilendirme amaçlı yapılmıştır, sonuçları hiç bir şekilde kesinlik belirtmemektedir.

Uyarı: Hazırlanan KPSS Puan Hesaplama Robotu'nde önceki yılların verileri kullanmaktadır.

KPSS PUAN HESAPLAMA

KPSS 2016 Ortaöğretim sınavı puan hesaplama robotu yayında, Milyonlarca aday puan hesaplamak istiyor. KPSS 2016 puan hesaplama işlemi şu şekide yapılmaktadır. KPSS Puanı= 0,5 x Genel Yetenek ve Genel Kültür net sayısı + 40 ile topla daha sonra + - 5 puan farkı oluşabileceğini unutmayınız. 

KPSS Net sayısı 75 olan bir aday kaç puan alır?
0,5x75+40= 77,5 -+5 olabilir. Sınavın Türkiye ortalaması ve standart sapma değerleri -+5 puan oynamaktadır, buda alınan puana etki etmektedir.

KPSS'DE KAÇ NET KAÇ PUAN?

Orta Öğretim – Lise P 94
* - 48 Net 70 Puan
* - 58 Net 80 Puan
* - 73 Net 85 Puan
* - 85 Net 90 Puan

KPSS SINAVI SAAT KAÇTA
ÖSYM, KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) daha önce açıklandığı gibi sabah saat 10..00'da icra edilecek. ÖSYM aldığı kararla 09.30'd abaşlaması gereken KPSS sınavının saatinin saat 10.00'a alındığını duyurmuştu.

KPSS SINAV KURALLARI
2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda binlerce güvenlik gröevlisi ve eğitimci görev alıyor. Sınavda kopya çekmek, cep telefonu ile sınava girmek, eletronik eşya ile sınava girmek yasak aksine hareket eden adayların sınavları geçersiz sayılacak.

KPSS SINAVINA KATILIM SAYISI
2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı'na ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya göre 3 milyon 500 binden fazla aday katılıyor. Son yılların en yoğun katılımlı sınavı olarak tarihe geçen sınav sonuçlarına göre binlerce memur ataması gerçekleştirilecek.

KAÇ BİN MEMUR ALINACAK?
15 Temmuz Fetö/PDY terör örgütü üyerlerinin kamudan uzaklaştırılmasının ardından boş kalan kadrolara yeni atamalar yapılacak. 2017 Yılı içinde yaklaşık 70 bin personel ataması gerçekleştirilmesi bekleniyor. Kamu tarihinin en büyük memur alımı yine 2017'de gerçekleştirilecek.

SINAVDA KAÇ SORU VAR?
2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda Genel Yetenek ve Genel Kültür olmak üzere toplam 120 soru yer alıyor. Bu sorulardan 30'u Türkçe, 30'u Matematik, 27'si  Tarih, 18'i Coğrafya, 9'u Vatandaşlık ve 6'sı da güncel konulardan seçilen sorulardan oluşacak.

Sınava giren bütün adaylara başarılar dileriz, Allah kalplerine göre versin.. Yorumlarınızı esirgemeyiniz...

PUAN HESAPLAMA İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
Son Güncelleme: 20.11.2016 12:50
Yorumlar

Google+'da Paylaş