21 Aralık 2016 Çarşamba 19:17
KPSS 2016/2 Merkezi Yerleştirme Atamaları Başladı-Başvurular Paralı mı Parasız mı?

İki yılda bir yapılan Kamu Personeli Alım Sınavı KPSS bu sene Kasım ayında yapılmış ve rekor bir katılım gerçekleşmişti.KPSS orta öğretim grubunda sadece 3,5 milyon kişinin katıldığı sınavlara lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin sınavları ile birlikte toplamda 6 milyon aday ter döktüler 2016 yılı KPSS sınavı sonrasında B grubu kamu personeli alımına yönelik tercih kılavuzu geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafında yayınlandı.

KPSS 2016/2 Merkezi Yerleştirme Atamaları Ne Zaman Yapılacak ?

KPSS orta öğretim sınavları sonuçlarının açıklanmasının ardından KPSS /2 dönem yerleştirmeleri için tercih kılavuzu yayınlandı. Toplanda 2051 boş kontejyanın olduğu kılavuzda ilgili kamu kurumlarının taban puanının yüksek oluşu dikkatlerden kaçmadı. Adayların bu tercih kılavuzunu doldurarak en geç 30 Aralık 2016 tarihine kadar tercihlerini oluşturmaları gerekmektedir.

Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, Önlisans Mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden alınmış olan puanlar kullanılacak olup adaylar en fazla 30 tercihte bulunacaklardır

KPSS 2016/2 Merkezi Yerleştirme Atamaları Ücretli mi Olacak?

21 Aralık 31 Aralık tarihleri arasında KPSS ikinci dönem tercih başvuruları yapılacaktır . B grubu memur atamalarının yapılmasına ilişkin başvuru formlarının verilmesi esnasında 15 tl lik başvuru onay dekontu yatırılıp yatırılmadığı sorulmaktadır.Ayrıca 2014 yılı KPSS atama başvuru formlarında da aynı şekilde ücret alınmıştı  Adayların ödeme yaptıktan sonra ödeme yaptıkları makbuzu ibraz etmeleri ve ödeme yaparken başvuru formu ücreti ödeyeceğini söyleyerek TC kimlik numarası ile parasını yatırması gerekmektedir.

Başvuru yapacak ortaöğretim mezunları için KPSSP94, Önlisans Mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden alınmış olan puanlar kullanılacak olup adaylar en fazla 30 tercihte bulunacaklardır.

Son Güncelleme: 21.12.2016 19:19
Yorumlar

Google+'da Paylaş