20 Kasım 2016 Pazar 09:49
KPSS 2016 Ortaöğretim soruları zor muydu kolaymıydı yorumları
 Binlerce memur adayı ortaöğretim düzeyindeki Kamu Personeli ve Seçme Sınavı’na girdiler. 20 Kasım Pazar günü yapılan sınav ile birlikte adayların yorumları da merakla bekleniyor. İşte haber ile ilgili merak edilenler sizlerle..

 

2016 yılında yapılması beklenen ve günlerdir adayların hazırlandığı ortaöğretim düzeyindeki KPSS sınavı 20 Kasım Pazar günü yapıldı. Adayların sınav ile ilgili yorumları ve sorular ilgili fikirleri merak uyandırdı. Sizler de KPSS 2016 ortaöğretim ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi haberimizin yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Son olarak KPSS Ön Lisans düzeyinde yapılmıştı. 9.30’da başlayan sınav 11.30’da sona ermişti. Adaylar bu sınavın geçmiş yıllara göre daha kolay olduğunu belirtmişlerdi. İşte o yorumlardan bazıları;

Gerçi bu sefer herkes aynı durumda. Millet normalde alabileceği puanın 5-6 puan altında alacak bu sefer mat ve Türkçe yüzünden. Şimdi önceden 85-86 ile bile atanmak zordu ama bu sefer herkes aynı durumda. Son tercihde 80'le atanmak mümkün olabilir belki? Sence

 

Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum arkadaşlar ama inanın Türkçede çok zorlandım yani netlerimi söylesem gülersiniz herhalde yine de çok şükür demek lazım. Sonuçta çalıştık emek verdik takdir Allahın bu saatten sonra. Bir de netlerinizi yazmayın zaten herkesin canı burnunda. Kolay diyenleri anlamıyorum.sürekli tarih çok kolaydı diyorsunuz sonuçta tarih de bilgiye dayalıydı mutlaka standart sapma olan sorular olacaktır.

Son Güncelleme: 20.11.2016 12:50
Yorumlar

Google+'da Paylaş