10 Ocak 2017 Salı 15:23
KOSGEB Başvuruları Bitti mi?Kosgeb Kredi Başvuruları Ne Zaman Son Buluyor?
 KOSGEB'e kayıt yaptırmak isteyen binlerce işletme sistem sorunlarına takılmaktadır. Hükümetin işletmelere 50 bin tl faizsiz kredi desteği vereceğini duyurmasının ardından Kobiler bu kredinin nasıl alınacağını merak etmektedirler.İlgili kredi KOSGEB desteği ile bankalar üzerinden verilecektir.Faizsiz olarak verilecek olan  kredinin faizini ve masraflarını KOSGEB ödeyecektir.

KOSGEB yakın bir zamanda işletmelere verilecek desteği almak isteyenlerin KOSGEB veri kayıt üzerinden yeni kayıtlarını yaptırmış olmaları gerektiğini ve beyannamelerinin güncel olması gerektiğini duyurmuştu. 19 Aralıkta başlayacak olan başvurular öncesinde bu destekten yararlanmak isteyen işletmeler KOSGEB e  kayıt yaptırmak için sistemi kitlediği görülmektedir. Yapılan açıklamada 46,295 işletme için başvuru tarihi öncesinde sistemin düzeltilerek kullanım açılacağı duyurulsa da vatandaşların torpil yapılacak endişesi yeşermiştir.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) tarafından alınan karar neticesinde verilecek olan 50 bin tl faizsiz kredi için işletmeler KOSGEB in sistemine akın etmiş durumdalar. Yapılan açıklamada 50 bin TL faizsiz kredi uygulamasını açıklayan Biçer, kredi vadesinin ise ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay faizsiz olacağını açıkladı. 12 ay ödeme yok, toplamda 36 ayda geri ödeme yapılacak. Başvurular 19 Aralık’ta başlıyor. şeklinde olmuştur .

KOSGEB'e kayıt yaptırmak isteyen binlerce işletme sistem sorunlarına takılmaktadır. Hükümetin işletmelere 50 bin tl faizsiz kredi desteği vereceğini duyurmasının ardından Kobiler KOSGEB  e kayıt yaptırmak için kurumun internet adresine akın etmişlerdir..İlgili kredi KOSGEB desteği ile bankalar üzerinden verilecektir.Faizsiz olarak verilecek olan  kredinin faizini ve masraflarını KOSGEB ödeyecektir.Piyasada yaşanan daralma , dövizdeki yükselişin ardından zor zamanlar yaşayan işletmelere can suyu olacak bu desteğin adaletli bir şekilde ülkeye hizmet sağlayan ,getirisi olan kurumlara verilmesi herkesin beklentisi olmuştur .

 

Son Güncelleme: 10.01.2017 15:26
Yorumlar

Google+'da Paylaş