09 Ocak 2017 Pazartesi 18:01
Konya'da yarın okullar tatil mi (Valilik ve MEB kar tatili açıklamaları) 10 Ocak Salı

Konya'da başlayan kar yağışı yarın 10 Ocak Salı etkisini sürdürecek mi? İç Anadolu, Doğu Anadolu'nun Güney ve Batısında kar yağışı var! Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Kayseri, Konya, Nevşehir, Niğde, Yozgat ve Sivas çevrelerinde ettkili olması  kar yağışı nedeniyle Konya'da okulların yarın tatil edilmesine neden olacak mı? Konya'da Üniversiteler yarın tatil mi? Konya ve ilçelerinde eğitimde aksamalara neden olacak mı? Konya valiliği tarafından alınacak kararlar an be an burada olacak!

Konya'da kar tatili yapılan okullar hangileri, Konya'da üniversiteler tatil edilecek mi, Kar yağışının devam ettiği ilimizde hangi okullara tatili olacağı haberimizin devamındaki linkte ve facebook sayfamızda olacaktır. Konya ve ilçelerinde özellikle iç kesimlede yer alan ilçelere bağlı köylerine yapılan taşımalı eğitimin aksayacağı tahmin ediliyor. Konya'da eğitime ara verilen okullar son dakika haberleri, Kar Tatili olan iller hangileri ve detaylar haberimizde..

Konya'da Akşam saalerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı okulların tatil olup olmayacağı sorusunu gündeme getirdi. Kar yağışının şiddetini artırması ile okulların tatil edildi.

Valilikten okulların tatil edilmesi ile alakalı bir duyuru gelirse anlık olarak facebook sayfamızda ya da aşağıdaki linkte bulabilirsiniz...

FACEBOOK SAYFAMIZI TAKİP EDEREK TATİL HABERLERİNE DAHA HZILI ULAŞABİLİRSİNİZ.

10.01.2017

Haftaya kar yağışı ile başlayan illerde kar yaağışı bazı bölgelerde etkisini kaybetse de aralıklarla kar yağışı devam edecek. Hatfanın ikinci günü kar yağışından etkilenecek iller arasında İzmir Aydın ve Manisa geliyor. Gece başlayacak kar yağışı sabah saatlerinde yer yer 10 cm bulması bekleniyor. Sabah başlayan kar yağışı öğleden sonra ise karla karışık yağmur şeklinde kendini gösterecek..

KAR YAĞIŞI SON DURUM

Kar yağışları devam ediyor. Konya'nın güneyinde de etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle don uyarısı yapıldı. Kar yağışının yoğunlaşmasının ardından kar kalınlığının 20 cm ve üzerinde olması bekleniyor. Antalya - Konya kara yolu başta olmak üzere ulaşımda aksamalar meydana geleceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve Don yine dikkat edilmesi gereken diğer olumsuz unsurlar arasında..

Yalova, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te de kent merkezleri dahil ilçlerde kar yağışından etkilenmiş durumda!

Kar Tatili Yapılan İller ve İlçeler için TIKLAYINIZ
Kaydet
Son Güncelleme: 23.02.2017 23:46
Yorumlar

Google+'da Paylaş