22 Kasım 2016 Salı 22:38
Kimler askerlikten muaf olacak? İşte detaylar
Kimler askerlik yapmayacak, şehit yakınları isterlerse askerlik yapmayacak! İşte detaylar. Doğu ve Güneydoğuda PKK ile yalanan çatışmalarda Şehti olanların yakınları çıkarılan kanunla isterlese askelikten muaf olabiliyorlardı. Şimdi bu hak, 15 Temmuz gecesi vatanı için canını veren Şehit yakınları içinde getirildi.

22 Kasım 2016 Salı günü yayınlanan KHK - Kanun Hükmünde kararname ile 15 Temmuz şehitlerinin yakınları isterlerse askerlik hizmetini yapmayacak. 

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN YAKILARI ASKERLİKTEN MUAF OLACAK!

Ak Parti Grup Başkanvekili, Bülent Turan Kanun Hükmünde Kararnamede yer alan maddeye ilişkin muhalefet partisi liderinin sözlerini değerlendirdi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "15 Temmuz yakınlarına getirilen askerlik yapmama haklarının PKK'yla mücadelede şehit olan ailelere verilmedi" diyen CHP Genel Başkanı için sert çıktı.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

YA CAHİLDİR YA YALANCI

Birçok toplantıda olduğu gibi sayın Kılıçdaroğlu akla ziyan yaklaşımda bulundu. 15 Temmuz şehit ailelerine verilen değer ve haklar PKK'yla savaşırken hayatını kaybeden ailelerimize verilmedi dedi. Ben hukukçuyum, tabiri caizse başıma kaynak sular döküldü. Şehit olan askerlerimzin ailelerine askerlik yapmama hakkı verildi. Bugünkü KHK o haktan 15 Temmuz ailelerin de yararlanması içindi. Kılıçdaroğlu ya yalancı ya da cahildir! Kılıçdaroğlu'nun sözleri akla ziyan yaklaşımdır. Şehitler arasında ayrım yapan bir yaklaşım akla ziyan yaklaşımdır.

Son Güncelleme: 23.11.2016 00:55
Yorumlar

Google+'da Paylaş