23 Kasım 2016 Çarşamba 19:48
Kemal Doğulu kimdir kaç yaşında aslen nereli?

Kemal Doğulu kimdir?

14 Ekim 1979 tarihinde dünyaya gelen tasarımcı terazi burcu olup Mersin'de beş çocuklu bir ailenin oğludur. Oyunculuk yapan Kadir Doğulu'nun kardeşidir. Annesi ev hanımı olup babası işçi emeklisi dir küçük yaşta iş hayatına atılan Kemal Doğulu yaz aylarında bisikletçide bakkalda çalıştı.

Asıl hayali kadın kuaförü olmak olan Kadir Doğulu küçük yaşta annesinden gizli gizli kız kardeşinin saçlarını keserek hayaline doğru ilerlemek istedi.12 yaşında ise Mersin'de Kuaför olan kuzenin yanında çıraklık yapmaya başladı.

Amcasının zoruyla İmam Hatip okudu Arapça ve Kur'an derslerinde başarılı olamadı ailesinden gizli şekilde Anadolu lisesi sınavlarına girdi ve bilgisayar bölümünü kazanarak imam hatipten ayrıldı.Lisenin ardından Urfa Harran Üniversitesi'nde pazarlama bölümü okudu.Maalesef burada anda iki yılın ardından okul bitmeden döndü .İstanbul'da kuaförlük yapan Zeki Doğulu'nun salonunda çalışmaya başladı.

Burada moda dergilerine saç tasarımları yapmaya başlayan Kemal Doğulu hem Hayalini gerçekleştirdi hem de ekmeğini kazandı .Paris'te bir Kozmetik firmasından makyaj malzemesi olarak zamanla birçok kesimi ulaştı.

2006 yılında Hande Yener'in imaj belkemiğini yaptı daha sonra sanat yönetmenliği fotoğrafçılığının ve kliplerinin yönetmenliğinde üstlendi. Hande Yener'in vokalisti gelmeyince ona vokalistlik yaparak müzik dünyasına adım atmış oldu. 2014 yılında kendi kuaför salonları Nişantaşı'nda açtı ve Öykü serter'in sunuculuğunu yaptığı Bu Tarz Benim yarışmasında jüri Üyeliği yaptı. Acun Ilıcalı'nın televizyonu TV8 ekranlarında durmadan set isimli yarışmada jüri üyeliği yaktı şimdilerde işte Benim stilim yarışmasında jüri üyesi olarak başarılı performansı ile izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

Son Güncelleme: 23.11.2016 20:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş