19 Ocak 2017 Perşembe 22:44
Karneler Cuma Günü Saat Kaçta Verilecek 20.01.2017

2016- 2017 yılının ilk yarıyılı, sömestır tatili yarın. 17 milyon  500  öğrenci karne sevinci yaşayacak.  Bir çok öğrenci yarını iple çekerken, kimi öğrenci de eve nasıl gideceğini düşünüyor.  Öğrenciler için son ders zili yarın çalacak. 

Notları iyi olan öğrenciler sevinç yaşarken , notları düşük olan öğrenciler ise eve üzgün dönecek.  öğrenciler MEB tarafından basılan yeni karnelerini yarın alacaklar. MEB, kendi baskı tesislerinde 18 milyon karne basarak tüm okullara gönderdi. Karnelerde öğrencinin okuduğu kitapların yazılmasının yanı sıra, yaptığı stajlar ve değerlendirmeleri de yer alacak. Karnelerde öğrencilerin yaptığı sosyal etkinlikler de belirtilirken, karneler; e-okul kapsamında İnternetten de görülebilecek. Öğrencilerin vatandaşlık numaraları ile her veli internetten karnelere ulaşabilecek. Böylece karnelerin üzerinde oynanması ve velilerin kandırılması riski de tarihe karışacak. Karnelerde ilköğretim öğrencilerinin önceki üç yıla ait notları da yer alıyor. Yarın karnelerini alacak öğrenciler "davranış" notlarını göremiyor..

Bunun yerine sınıf öğretmeni ya da rehber öğretmenin öğrenci hakkındaki görüşlerine ağırlık verildi. Bu öğrenciler artık performans sistemine göre değerlendirilecek ve öğretmenler tarafından davranış puanı verilecek. Ayrıca tüm karneler metropol kentlerde olduğu gibi sadece bilgisayar çıktısı olarak dağıtılacak.

Son Güncelleme: 19.01.2017 22:56
Yorumlar

Google+'da Paylaş