02 Aralık 2016 Cuma 11:12
JGK 2017 yılı Askeri Personel Alımı Başvuruları ne zaman Başlıyor?

Milli Savunma Bakanlığının Jandarma Genel Komutanlığı için 2016 yılı 3. dönem personel alımları 25 Kasım 2016 da başlayacaktır . 09 Aralık tarihine kadar devam etmesi beklenen başvurularda son zamanlarda boşalan kadroların varlığı nedeniyle beklenenden fazla başvurunun yapılacağı tahmin edilmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı için 2016 yılı 3. dönem personel alımları 25 Kasım 2016 da başlayacak 09 Aralıkta son bulacaktır.

Başvuruları nereden yapabiliriz?

Başvurular  www.Jandarma.tsk.tr internet adresinden yapılacak olup her hangi bir değişikliğin olması halinde bu portaldan duyurular yapılacaktır. Adaylara posta yolu ile erişim sağlanmayacak olup güncel duyuruların bu site üzerinden takipedilmesi gerekmektedir

Başvurularda gereken alım şartları nelerdir?

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve erkek olmak

- En az lise ve dengi okullardan mezun olmak

- 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 25 yaşını aşmamış olmak

- Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az 3 yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 29 yaşını aşmamış olmak

- 25 Kasım itibariyle terhis süresinin üstünden 3 yıldan daha fazla süre geçmemiş olmak

- En az 164 cm boyundan olmak

- Daha önceden Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev almamış olmak

- Güvenlik soruşturmasında olumlu olmak, temiz olmak

- Askerlik hizmetini yapmış ya da 24 Mayıs 2017 yılına kadar terhis olabilecek durumda olmak

Adayların tüm silahlı kuvvetler başvurularında olduğu gibi kendilerinin yada ailerinden birilerinin terör olaylarına karışmamış olması gerekmektedir. Yapılacak soruşturmalarda herhangi bir olumsuzluğa rastlanması halinde başvuru geçersiz sayılacaktır. Belirli  sınavlar , yetenek testleri sonrasında son olarak mülakat yapılarak nihi bir karar verilecektir.

Son Güncelleme: 02.12.2016 11:14
Yorumlar

Google+'da Paylaş