02 Aralık 2016 Cuma 13:34
Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Yapacak
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bağlı bulunan Jandarma Genel Komutanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağı ilan edildi. Başvuru yapacak olanlar için işte başvuru tarihleri…

Jandarma Genel Komutanlığından yayımlanan bildiride başvuruların  25 Kasım 2016 tarihinde başlayacağı  ve 9 Aralık 2016 tarihinde sona ereceği belirtildi.
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bağlı bulunan Jandarma Genel Komutanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılması için kontenjan açıldı. Öncelikli olarak başvuruları alacak olan Jandarma Genel Komutanlığı daha sonra bu başvuruları değerlendirecek şartları uygun olan adaylar için sözlü ve yazılı mülakatlar ile fiziki yeterlilik sınavı yapılacak. Bu adımlardan başarıyla geçen adaylar daha sonra görev yerlerine tayin edilecekler.

İçişlerine bağlı Jandarma Genel Komutanlığı personel ihtiyacını gidermek için başvuru bildirisi yayımladı.Yeni yayımlanan bildiri ile 2016/3 dönemi sözleşmeli uzman erbaş alımının yapılacak başvurulara şu şartları taşıyan adaylar başvurabilecekler:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 En az lise mezunu olmak
 25 yaşını bitirmemiş olmak
 Askeri okullardan atılmamış olmak
 Fiziki kusuru olmamak
 Sağlığı iyi olmak
 Boy - Kilo orantılı olmak
 Terhis olma süreleri 36 ayı geçmemiş olmak

 Başvuru yapmak isteyen uzman erbaş adaylarının bu niteliklere sahip olması gerekmektedir.Jandarma Genel Komutanlığı tarafından aranan bu şartları taşıyan adaylar başvuru tarihlerini geçirmeden yapmalıdırlar.

Sözleşmeli uzman erbaş alımı için adaylar başvurularını 25 Kasım 2016 tarihinde  ve 9 Aralık 2016 tarihleri arasında yapabilecekler. 12 Aralık 2016 tarihinde ise yazılı ve seçme sınav işlemleri gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların Jandarma Genel Komutanlığının sitesini inceleyerek  resmi bildiriye göz atması gerekmektedir.http://www.jandarma.tsk.tr

Son Güncelleme: 02.12.2016 13:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş