30 Ekim 2016 Pazar 22:54
IŞİD Üyesi Ülkesine Gitmemek İçin 100 Yıl Hapse Razı Oldu

Bursa’da IŞİD terör örgütü   üyesi olmaktan tutuklu yargılanan MimounBateoui ,”Bana 100 yıl hapis cezası verin ama ülkeme göndermeyin ,idam ederler “ dedi.


MimounBateoui IŞİD  terör  örgütüne üye olmak  suçundan  Bursa’da  yakalanmıştı Bateoui terör örgütüne üye olmak ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçlarından 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Geçtiğimiz şubat ayında Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele şubesi ekipleri  terör örgütü IŞİD adına  eylem yapmak hazırlığında olan MimounBateoui’yi gözaltına aldı. Cep telefonunda  terör örgütü IŞİD propagandasını içeren görüntüler bulunan MimounBateoui tutuklandı.


Belçika’da yaşayan MimounBateoui hakkında  Bursa 2.nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne   terör örgütü üyesi olmak ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan dava açıldı.Tercüman aracılığı ile savunmasını yapan MimounBateouikendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.Mimoun , Bursa’ya eşinin İslami içerikli bir  siteden  yazıştığı kadın arkadaşının eşi M.S ile tanışmak için geldiğini ve kentte boks salonu açmaya karar verdiğini söyledi. MimounBateoui cep telefonundaki IŞİD görüntüleri ile ilgili bunları hemen izleyip sildim ,çünkü Belçika’da bu örgüte  ve Müslümanlara iyi gözle bakmıyorlar diye konuştu.


MimounBateoui ,kendisinin Fas’a iade edilmemesi için mahkeme heyetine yalvardı. Bateoui karar duruşmasında “ Beni Fas’a göndermeyin vereceğiniz karar saygılım “dedi.


Mahkeme heyeti Bateoui’ye terör örgütü üyesi olmak  ve terör örgütünün propagandasını yapmak suçundan  toplam 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

Son Güncelleme: 30.10.2016 23:13
Yorumlar

Google+'da Paylaş