21 Kasım 2016 Pazartesi 16:40
İçerde Köstenceli Akın Işık kimdir gerçek ismi
 Show Tv ekranlarının fenomen dizilerinden bir tanesi de İçerde dizisi oldu. Dizinin oyuncu kadrosuna sonradan dahil olan Köstenceli Akın ışık kimdir sorusunun cevabını sorusunu sizler için hazırladık. İşte detaylar..

 

Pazartesi akşamlarının fenomen dizileri arasında yer alan başrollerinde ise Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Gözde Kansu, Bensu Soral, Damla Colbay gibi isimlerin yer aldığı İçerde dizisi ile ilgili bilgileri aktarmaya devam ediyoruz.

Dizinin oyuncu kadrosuna sonradan dahil olan Köstenceli Akın Işık karakterini usta oyuncu Ercan Kesal canlandırıyor. İşte usta oyuncu ile ilgili kısa bilgiler;

Ercan Kesal kimdir?

Ülkemizin usta isimlerinden bir tanesi ve sayısız yapımda rol alan kariyerli usta oyuncu Ercan Kesal.. 1959 yılında Nevşehir’de dünyaya gelen Ercan Kesal oyunculuğunun yanı sıra doktor ve yazardır.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini 1984 yılında bitiren Ercan Kesal’ın oldukça kariyerli akademik hayatı vardır. Henüz öğrenciyken şiir ve yazıları yayımlanan Ercan Kesal 195 yılında Paris’e gitmiştir ve dil eğitimi almıştır.

2005 yılında Nazan Kesal ile evlenen Ercan Kesal’ın 2006 yılında dünyaya gelen Poyraz adında bir de oğlu vardır. Nasipse Adayız, Evvel Zaman ve Peri Gazozu gibi kitapların yazarı olan Ercan Kesal’ın sayısız ödülü vardır. Usta oyuncu İçerde dizisinde Akın Işık karakterine hayat veriyor.

Son Güncelleme: 21.11.2016 19:18
Yorumlar

Google+'da Paylaş