02 Kasım 2016 Çarşamba 14:32
HGS-OGS Ceza Sorgulama-İtiraz Nasıl Yapılır?

Özellikle büyük şehirlerde İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde Çok fazla araç bulunduğu için HGS sistemi uzun araç kuyruklarının oluşmasını önlüyor. Bu sayede trafik aksamadan devam ediyor. Trafiğin aksamadan devam edebilmesi özellikle büyük şehirlerde çok önemli çünkü şehir çok büyük olduğu için normalde bir yerden başka bir yere gitmek çok uzun zaman alıyor. 
Trafik kitlendiği zaman bu süre iki katına bazen de üç katına çıkabiliyor.

Bu süre içinde hem zaman kaybı oluyor hem de boşuna beklediğini düşünen kişilerin sinirleri bozuluyor ve hiç gerekmeyen tartışmalar olabiliyor. Bu nedenle İstanbul’da ve Ankara’da HGS kullanımının çok önemli olduğu görülmektedir.

Özellikle iş çıkışı saatleri çok yoğun bir trafik oluşuyor ve bu trafikte özellikle acil işi olanlar ceza ihlali yapıyorlar. Bu sürücülere HGS ceza ödeme işlemleri uygulanıyor. HGS ceza sorgulama ile cezanız varsa görebilirsiniz.

Ayrıca cezalar artık e-mail yolu ile gönderilebiliyor. HGS cezasına itiraz en çokta bakiyesinin bittiğinden haberi olmayan vatandaşlar tarafından yapılıyor. Bu durum göz önünde bulundurularak artık bakiyenizde para bulunmadan geçiş yaparsanız 15 gün içinde ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer 15 günü geçirirseniz o zaman ceza uygulanıyor.


 

Son Güncelleme: 02.11.2016 18:06
Yorumlar

Google+'da Paylaş