04 Kasım 2016 Cuma 08:50
HDP'de gözaltına alınanlar kimler isimleri açıklandı! 04 Kasım Cuma

Gece saatlerinde HDP eş başkanlarından Figen Yüksekdağ Ankara'da ki evinde ilk gözaltına alınanlardan oldu, daha sonra Dİyarbakırdaki evinde Selahattin Demirtaş ve yine Ankara'da Sırrı Süreyya Önder gözaltına alınanlar arasında..

Her gittiği yerde Devetini kötülemekten geri kalmayanlara dokunulmaya başlandı. Sırtını devlete değilde, eli kanlı terör örgütüne ve onun elebaşlarına dayıyanlara artık müsamaha gösterilmeyecek.  

FİGEN YÜKSEKDAĞ GÖZALTINDA

HDP yöneticilerileriden Figen Yüksekdağ, hakkında açılmış soruşturma nedeniyle ifadeye gitmemesinde dolayı Ankara'daki evinde gözaltına alındığı gelen haberler arasında. Haber kaynaklarına göre Figen Yüksekdağ, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Ankara'da ikamet ettiği evinde gözaltına alındı. 

Figen Yüksekdağ, gözaltına alındıktan sonra Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğüne götürüldü. Yine elimize ulaşan bir diğer haberde ilerleyen saatlerde Selahattin Demirtaş'ın da gözaltına alındığı yönünde.. Ayrıntıları paylaşmaya devam edeceğiz!

SIRRI SÜREYYA GÖZALTINDA

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in Ankara'da gözaltına alındığı belirtildi. 

SELAHATTİN DEMİRTAŞ GÖZALTINDA

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından 01:30'da attığı tweet'de Diyarbakır'daki evinin kapısında polislerin olduğunu ve 'zorla gözaltına alınma kararının' bulunduğunu yazdı..

HDP'li milletvekillerinden İdris Baluken, Aysel Tuğluk, Abdullah Zeydan, Nursel Aydın, Selma Irmak, Ziya Pir, Mehmet Ali Aslan, Gürser Yıldırım ve Leyla Birlik de gözaltına alındı.

Ankara'daki HDP Genel Merkezi'nde arama yapılıyor

Son Güncelleme: 04.11.2016 08:54
Yorumlar

Google+'da Paylaş