06 Şubat 2017 Pazartesi 10:20
Hastane Randevu Alma ( MHRS ALO 182 ) MHRS Online Hastane Randevu Sistemi-2017
 Hastanelerde saatlerce sıra beklemek istemeyen vatandaşların işlerini kolaylaştırmak adına randevu sistemlerinde son yıllarda önemli gelişmeler yapıldı. Merak eden vatandaşlarımız için kısaca randevu alma yollarına bakalım. Randevu almanın ilk yolu ALO 182 hattını arayarak operatörün yönlendirmeleri doğrultusunda gerekenleri yapmaktır. Sadece T.C. Kimlik numaranızla bunu halletmeniz mümkün.

 Hangi hastanenin hangi bölümünden randevu almak istediğinizi söyleyerek dakikalar içerisinde randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz. İşinizi kolaylaştıracak diğer bir yol ise www.hastanerandevu.gov.tr sitesi üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi olarak adlandırılan sistem sayesinde randevu al butonuna tıklayarak ister PTT şubelerinden kolaylıkla alabileceğiniz e-devlet şifrenizle,ister yeni bir üyelik oluşturarak kolaylıkla randevu alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey randevu alacağınız şehri, hastaneyi, bölümü ve saatini seçmek olacak. Üstelik muayenenizden neredeyse 15-20 dakika öncesine kadar bu randevuyu iptal etme şansınızda var.

Bunun dışında e-Nabız  olarak adlandırılan sistemden de randevunuzu alabilir ve basit bir şekilde hastane tahlillerinizi, teşhislerinizi, ilaçlarınızı takip edebilirsiniz. Bu sisteme tıpkı MHRS sistemi gibi üye olmadan e-devlet yoluyla giriş yapabilir veya birkaç dakikanızı ayırıp üye olabilirsiniz. Bir de bu kolaylıkların uygulamaları düşünülmüş! İsterseniz bu uygulamaları Google Play ve App Store üzerinden MHRS yazdıktan sonra kolaylıkla indirip işinizi daha da kolaylaştırabilir, hastanede saatlerce bekleme yükünden kurtulabilirsiniz. Geriye kalan sadece randevu saatinde, hastanenizde bulunmak olacak!

 

 

Son Güncelleme: 06.02.2017 10:21
Yorumlar

Google+'da Paylaş