31 Ocak 2017 Salı 10:16
Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek? - Hac Kura Sonuçları 2017 Yılı İçin Tarih Belli Oldu

İslamın beş şartından biri olan hac vazifesi, imkan sahibi tüm Müslümanların yerine getirmesi  gereken  bu yolculukta insanlar bütün kötülüklerden arınır. Hacı olmak için bütün şartlar yerine getirilir ve Mekke’de  bulunan kabe ziyaret edilir. Burada Allah huzurunda herkesin aynı stadüde olduğu şüphesiz bir gerçek. Herkes aynı kıyafeti giyiyor. Böylece farz , vacip ve sünnet olan şartlar yerine getirilmiş oluyor.

Kutsal topraklara gidip ibadetini yapmak  binlerce  Müslümanın en büyük hayali. Yıllardır sıra bekleyen yada ilk kez kayıt olan bir çok hacı adayının beklediği haber Diyanet İşleri Bakanlığı’ndan geldi. Her yıl hac vazifelerini yerine getirmek isteyen adaylar hac kuralarının çekileceği tarihin açıklanmasını  dört gözle bekliyordu. Bekleyiş nihayet sona erdi. Büyük merakla beklenen hac kura çekimi tarihi 23 Şubat 2017 olarak belirlendi.
 
Mescid-i Haram bölgesinde sürdürülen  genişletme çalışmaları nedeniyle 60 bin türk hacı adayı kutsal topraklara gönderilecekti. Türk hacı adaylarına ayrılan kontenjan buydu.  Geçtiğimiz yıllarda 74 bin kontenjana sahipken bu sene de 2017 hac protokolü kapsamında kontenjan 80 bine çıkarıldı.

23 Şubat’ta  kurayla  açıklanacak olan isimlerin cep telefonlarına şifresi  gelecek. Bu şifre ile birlikte ilgili kuruma giden kişiler yanlarına kesin kayıt yaptırabilir belgesini de alarak işlemlerini gerçekleştirebilir. Telefonlara gelecek şifrelerin önemi sebebiyle telefon bilgilerinizi güncellemeyi unutmamanız yararınıza olacaktır.

 

Son Güncelleme: 31.01.2017 10:18
Yorumlar

Google+'da Paylaş