17 Ocak 2017 Salı 23:03
Hac kayıt yenileme 2017 diyanet işlemleri nasıl yapılır?

Hac kayıtları yenileme işlemi başladı. 2017 yılında Hac'a gidecek Hacı adayları için 2017 Yılı Hac Kayıt Yenileme Ekranı açıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün hazırlamış olduğu yenileme ekranını kullanarak adaylar yenileme işlemlerini kolayca yapabilirler, TC kimik numarası girerek şifresiz kayıt yenileme işlemleri bu ekran üzerinden yapılabilmektedir.

2016 yılında Hacca gidemeyen adaylar için kayıt yenileme işlemleri ekranı açılmıştır. Hacı adayları internet ortamında yapılacak yenileme işlemlerinde Kayıt iletişim bilgileri doldurulurken dikkat edilmelidir.

Hac Kayıt Yenileme Tarihleri

2017 Yılı Hac kayıt yenileme işlemleri 9 Ocak ile 31 Ocak tarihleri arasında yapılacak, otomatik kayıt işlemleri bu yıl uygulanmayacak, bu işlemler manuel olarak yapılacak. Hacı adaylarından yenileme işlemleri için ücret talep edilmeyecek, kayıt yenileme işlemleri hac.diyanet.gov.tr'den adresinden yapılacak ya da il ilçe müftülüklerince yapılabilecek.  Hacı adayları Otel Konaklama ya da Oda Tercihli Hac Konaklama türlerinden birini seçerek tercih işlemlerini yapacaklardır. Yapılan tercih işlemlerinde ücretler değişmektedir, dikkat ediniz.. 2017 yılı için kayıt yenileme işlemleri yaptırmayanlar kuraya dahil edilmeyeceklerdir. 

Hac Kayıtları Nasıl Yapılacak?

Hac kurası sonrasında hacca gitmeye hak kazanan hacı adayları Kesin Kayıt Yaptırabilir belgelerini ise şahsi cep telefonlarına gelecek SMS şifresi alacaklardır. Kayıt yenileme esnasında cep telefonu bilgilerinin doğru girilmesi önemlidir.  

Bu yıl Normal ve Müstakil Odalı konaklama türü değiştirilmiş  Oda Terccihli Hac Konaklama ve Otel Konaklama türüne geçilmiştir. Bu türlerde fiyatlar değişmektedir.  Kayıt yenileme esnasında iletişim bilgileri önemlidir ve güncellenmelidir. Yenileme işlemleri esnasında Hacca beraber gitmek istediğiniz kişileride ekleyip çıkarabilirsiniz.

İşlemler > http://hac.diyanet.gov.tr bu adresten yapılabilir..

Son Güncelleme: 18.01.2017 18:25
Yorumlar

Google+'da Paylaş