24 Ekim 2016 Pazartesi 21:20
Göztepe Eskişehirspor maçı niçin tatil edildi?
PTT 1.Lig’de heyecan devam ediyor. Ligin iki dişli ekibi olan Göztepe ve Eskişehirspor İzmir’de karşı karşıya geldi. Kıran kırana geçen mücadele bitme saniyelere kala tatil edildi. Göztepe Eskişehirspor mücadelesinin neden tatil edildiği ile ilgili haberimiz sizlerle..
 
23 Ekim Pazar günü İzmir’de oynanan mücadele tıklım tıklım taraftarlar önünde oynandı. 90.dakikaya girildiğinde mücadele 1-1’di. Eskişehirspor’un faul beklediği pozisyonun ardından kırmızı siyahlı ekip yoğun itiraz etti ancak sonuç bulmadı.

Bu pozisyonun ardından Göztepe Leroy George’un ortasında Jahovic’in kafasında gelen golle birlikte 2-1 öne geçti ve ne olduysa burdan sonra oldu. Sahanın karışmasının ardından hakemlerin sahaya çıkmaması nedeniyle Göztepe Eskişehirspor mücadelesi tatil edildi.

Eskişehirspor Kulübü Genel Sekreteri olan Erdal Şahbaz mücadele ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’nun adil bir karar vereceklerine inandıklarını belirtti.
Serkan Tokat’ın yönettiği mücadelenin yardımcı hakemleri ise Serkan Çimen ve Oğuz Terzi’ydi. İşte her iki takımın mücadeleye başladıkları ilk 11;

Göztepe: Günay, Fuchs, Gençer, Schwechlen, Mehmet, Emre, Gosso, Doğa, Gökhan, Halil, Jahovic
Eskişehirspor: Boffin, Kamil, Hakan, Aykut, Tarık, Erkan, Hürriyet, Meye, Semih, Bruno, Uğur

Mücadelenin son dakikasında yaşanan pozisyonda Meye gole giderken Schwehlen ile girdiği pozisyonda yerde kaldı ve Eskişehirspor cephesi yoğun itiraz etti. Serkan Tokat ise pozisyonu devam ettirdi.

Pozisyonun ardından gelen golle birlikte saha karıştı. Federasyonun talimatlarına göre hakemlerin sahaya çıkmamasıyla birlikte mücadele tatil edildi.
Günay ile Hürriyet’ın tartışmasının ardından saha karıştı ve hakemler sahaya girmedi. Mücadele ile ilgili bilgiler gelmeye devam ettiğinde paylaşacağız.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş