03 Ocak 2017 Salı 10:33
Flashbang bombası nedir ne işe yarar?
Reina terör saldırısında teröristin kullanıldığı Flashbang adlı bomba nedir? Neden Flashbang kullandı, Flashbang nerede ve nasıl üretiliyor? İşte hazırlamış olduğumuz haberimiz..

1 Ocak 2017 Pazar günü düzenlenen terör saldırısında kullanılan Flashbang isimli bombalar konuşuluyor. ABD malı Flashbang adlı bomba Amerika'nın Pensilvanya eyaletinde bir fabrikada üretiliyor. 

Flashbang Nedir, Nasıl Etkiler!
Amerikan ordusunun envanterinde bulunan Flashbang bombası atıldığı yerde bulunan insanları kısa süreliğine kör sersem ediyor. Atıldığı anda ışık ve yaklaşık 170 desibelin üzerinde bir ses dalgası yayan bomba kısa süreliğine sersemliğe yol açıyor. Bu sersemlik devam ederken terörist silahının şarjörünü kolayca değiştrirebiliyor.. İlk olarak İngiliz Sat komandoları tarafından kullanılan bombaların teröristlerin eline nasıl geçtiği merak ediliyor. Amerikan özel kuvvetleri tarafından da  kullanılan bu bombalar özellikle operasyonlarda kullanılıyor, askerlerin ilerleyişlerini kolaylaştırıyor ve gelebilecek tehliklere karşı önlem olarak kullanılıyor. Flashbang isimli bombanın Doğu Türkistan Uygur uyruklu teröristin eline nasıl geçtiği ise araştırılıyor, olay yerinden alınan örnekler ise incelenmeye devam ediyor.

Teröristin kullandığı belirtilen Flashbang bombasını nasıl temin ettiği konusu araştırılıyor. Bazı yabancı alışveriş sitelerinde satıldığı iddia edilen Flashbang'lerin sadece Flashbang bomba görünümünde çakmaklar olduğunu belirtelim. 
Son Güncelleme: 03.01.2017 15:42
Yorumlar

Google+'da Paylaş