01 Aralık 2016 Perşembe 10:21
Fatma Girik'in durumu nasıl? Fatma Girik'ten üzücü haber!
Türk oyuncu ve eski siyasetçi olan Fatma Girik hastaneye kaldırıldı. Yeşilçam'ın unutulmaz ismi 73 yaşındaki usta oyuncu Fatma Girik'in durumu nasıl? Fatma girik İstanbul'daki evinde düşerek hastanelik oldu.

İSTANBUL'DAKİ EVİNDE DÜŞTÜ

Yeşilçam'ın efsane usta oyuncularından olan Fatma Girik kalça eklemelerindeki bozulma nedeniyle yürümez hale geldi ve 10 gün önce kaldırıldığı hastanede ameliyat oldu, kalçasına protez takıldı. Taburcu olan Fatma Girik İstanbul'daki evinde düştü. Hemen hastaneye kaldırılan Girik'in tedavisi sürüyor.

FATMA GİRİK KİMDİR?

İstanbul'da doğdu. Cağaloğlu Kız Lisesi'ni bitirdi. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri'nin yaptığı Leke'ydi. Leke'yi oyuncu olarak adından bahsettirmeyi başaramadığı birkaç iddiasız yapım daha izledi. Fatma Girik'in performansıyla dikkatlerden kaçmayacağı film, Memduh Ün'ün yönetmenliğindeki 1960 yapımı Ölüm Peşimizde'ydi. Memduh Ün’le tanışıklığı Girik’in hayatındaki dönüm noktalarından biri oldu.

180'den fazla filmde rol aldı. İleriki yıllarında siyasete de atılan Fatma Girik bir süre Şişli Belediye Başkanlığı yaptı. Siyaset ve oyunculuğun dışında kısa bir dönem televizyon ekranlarında Söz Fato'da adlı bir programın sunuculuğunu da yapmıştır.
Son Güncelleme: 01.12.2016 10:21
Yorumlar

Google+'da Paylaş