11 Aralık 2016 Pazar 15:15
Evde gebelik testi limon ve karbonatla nasıl yapılır?
Bir kadın hamile olduğundan şüpheleniyor ve vücudunda ki bir takım değişikliklerde bu izlenimi doğruluyor ise gebelik testi şarttır. Fakat gebelik testi yaptıramayan veya imkanı olmayan ailelere birkaç önerimiz var. Bu önerilerimizi uygulayarak kişi gebe olup olmadığını öğrenebilir.

Gerekli malzemeler;

1-yarım limon

2-biraz karbonat

3-plastik bardak veya kap

Öncelikle idrarınızı plastik bir kapa yapın ve üzerine yarım kesilmiş olan limonu sıkın eğer limonun içinden dökülen tenecikler idrarınızın dibine doğru ilerliyor ve çöküyorsa gebesiniz. Çökme yok ise gebe olmadığınız anlamına gelmektedir.İkinci olarak ise yine idrarınızı plastik bir kaba yaptıktan sonra üzerine bir kaşık karbonat atın karbonat tozları hareketlenir ve köpürür ise yine hamile olduğunuz anlamına gelir. Eğer dibe doğru ilerler ise gebe değilsiniz demektir.

Bu testleri uyguladıktan sonra kişi adet görmemiş ise kesin sonuçlar için bir sağlık kuruluşuna gitmelidir. Bilinmelidir ki kan testlerinde bile hormonların yükselmesi zaman alabilmektedir. Bu nedenle yaşantımıza ona göre devam etmeli ve gebe olmadığımızdan kesin emin olmadan ilaç vs. kullanmamalıyız.
Son Güncelleme: 11.12.2016 20:47
Yorumlar

Google+'da Paylaş