07 Aralık 2016 Çarşamba 14:06
Esra Erol Hayatı Biyografisi,Kaç Yaşında,Twitter,Instagram Hesabı

ATV’de “Esra Erol’la Evlen Benimle” adlı programı yapmakta ve sunmakta olan Esra Erol başarılı bir kariyeri mevcuttur. Marmara Üniversitesinin Radyo Televizyon bölümünde eğitim de alan Esra Erol, Maltepe üniversitesinde de diksiyon ve spikerlik kurslarına katılarak bugünkü kariyerinin temellerini atmıştır . Beğeni ile izlenen izvidaç programlarını sunmakta bir çok ikiliyi birleştirerek gönüllere taht kurmaktadır.

Esra Erol, son günlerde kadınlara şiddete karşı kaleme aldığı kitabıyla da, şiddete uğrayan kadınların sesi olmaya onlara destek vermeye çalışmaktadır.

Esra Erol Eğitimi

Esra Erol İstanbul’un Eyüp ilçesinde 12 Mayıs 1982 tarihinde dünyaya geldi. Kendisi ile birlikte 5 kız kardeştirler. Kardeşleri içerisinde 5 kız kardeşin ortancası olan Erol, aslen Sinop Ayancık’lı bir ailenin çocuğudur. Eğitimine ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini polis olan babasının görevi dolayısıyla Kütahya’da tamamladı. Kütahya’da Marmara Üniversitesinin Radyo Televizyon bölümünde eğitim de alan Esra Erol, Maltepe üniversitesinde de diksiyon ve spikerlik kurslarına katılarak bugünkü kariyerinin temellerini atmıştır . Beğeni ile izlenen izvidaç programlarını sunmakta bir çok ikiliyi birleştirerek gönüllere taht kurmaktadır Kız lisesi çini seramik mezunu olan Erol, daha sonra Açık Öğretim Fakültesini bitirdi.

Televizyon Kariyeri

Kanal D’de yayınlanan Turkuaz adlı programın sunuculuğunu yaparak televizyon hayarına başlayan Erol, sonrasında Technology Channel’da Siemens Mobile kuşak programının sunuculuğunu yapmıştır. Flash TV’de yayınlanan “Dest-i İzdivaç” programla atan Erol, sonrasında Star TV’de “Esra Erol’la İzdivaç” adlı programı sunmaya başladı ve izdivaç programlarında sözüne itibar edilen aile kuran biri olarak herkesin tanıdığı bir isim haline geldi. Star TV ile yollarını ayıran Esra Erol, beş sezondur ATV’de “Esra Erol’da Evlen Benimle” adlı programın yapmakta ve sunmaktadır.

Esra Erol, 2010 yılının 2 Temmuz’unda Kürt İdris’in oğlu olan Ali Özbir’le sunuculuğunu kendisinin yaptığı programında canlı yayında dünya evine girdi. Bu evlilikten 23 Temmuz 2011 tarihinde İdris Ali adında bir erkek çocuğu dünyaya geldi.

Esra Erol, 2004 yılında Kanal 7’de yayınlanan Kalp Gözü adlı dizide, Cennet Mahallesi adlı TV dizisinde, 2005’te Başkan adlı TV filminde, aynı yıl Tuzak adlı TV dizisinde, 2009 yılında Kanal-İ-zasyon adlı sinema filminde konuk oyuncu ve 2010 yılında da Kamerayla İzdivaç adlı filmde roller üstlendi.

Son Güncelleme: 07.12.2016 14:08
Yorumlar

Google+'da Paylaş