24 Ocak 2017 Salı 11:50
Eski Komedyen Metin Akpınar Napıyor?Metin Akpınar Sağlık Durumu?Öldü mü Yaşıyor mu?

Türkiye ekranlarının ,emektar sevilen nadide oyuncularından olan Metin Akpınar, İstanbul’da 1942 senesinde dünyaya merhaba dedi. Nedide Hanım ve Mustafa Bey’in oğlu olarak dünyaya gelen emektar oyuncu, Lisesinde eğitim gördü. Öğrenim durumuyla ilgili bilinen ise , İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat Fakültesinden mezun olduğu. Sanat dünyasına ise 1957 yaşında merhaba diyen sevilen oyuncu, İstanbul Yeşil Sahne‘de  oyunculuk hayatına tiyatroyla ilk adımı attı.  Profesyonel olarak 1964 ‘te Ulvi Uras Tiyatrosu’nda ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ oyunuyla izleyicilerin karşısına çıkt.

İlk Kabare tiyatrosu olan Deve Kuşu Kabare Tiyatrosunun kurucularından olan Metin Akpınar, bu faaliyete 1967’de başladı.  Deve Kuşu Kabare Tiyatrosunun baştan sona dek müdürlüğünü yapmıştır. 1972 yılında ‘Tatlı Dilim ‘ filmiyle de tam anlamıyla oyunculuk hayatına adım atmış oldu.  Zeki Alasya ile ortak projelerde yer aldı. Davetsiz Misafir, Patron Duymasın, Petrol Kralları filmleriyle ününe ün kattı. Köyden İndim Şehire, Salak Miloner filmlerinde de başrol oynayan bu güzide oyuncular , izleyenlerin gönlünde yer etti.Rol aldığı film ve diziler; Çat Kapı, Papatyam, Aşkın Halleri, Tatlı Dillim, Yalancı Yarim, Canım Kardeşim, Mavi Boncuk, Salak Milyoner, Köyden İndim Şehire, Nereye Bakıyor Bu Adamlar, Eğreti Gelin, Abuzer, Kadayıf bunlardır.

 1961 yılında evliliğe adım atan Metin Akpınar, Göksel Özdoğdu ile evlendi.  Maalesef evliliği uzun sürmedi.  Sinema sanatının usta ismi 2009-2011 yılları arasında yayınlanan Papatyam adlı dizide ve 2012 ‘de Aşkın Halleri adlı dizide rol almıştır. Emekliliğin tadını çıkaran usta oyuncu Aşk Laftan Anlamaz ile tekrardan sevenleriyle buluştu.

Show TV ekranlarında yayınlanan ve reyting düşüşü nedeniyle diziye Metin Akpınar’ı dahil ederek diziye renk katan  Aşk Laftan Anlamaz, 26. Bölümden itibaren Metin Akpınar’la çalışmaya başlamıştı.

Haşmet karakterini canlandıran Metin Akpınar,  aksi laz bir dede rolünde.

Dizinin  konusu itibariyle , sevdiği kadından kaçan Haşmet, çok özlendi. Dizi sonuna kadar Dizide tekrar görülmesi beklenen usta oyuncunun , diziye veda etti mi sorularının cevap bulmasıyla, tekrar görüleceği anlaşıldı. Herkes sevilen oyuncuyu ekranlarda görmek istiyor.

Yorumlar

Google+'da Paylaş