27 Ocak 2016 Çarşamba 11:46
Erkekler neden konuşmaz niçin suskun kalırlar?
Anneler evin içişleri bakanı babalar ise dışişleri bakanıdır. Dışarıdaki işleri görmek cesaret ve kahramanlık ister. Babalar hem evin hanımının hem de çocukların güvenip sığınacakları tek limandır. Bu liman kendine sığınan ailesini her türlü tehlikeden koruyacak güçte ve kuvvette olmalıdır. İşte erkekler bu cesaretlerinin kırılmaması için ve evdeki otoritelerinin bozulmaması için pek konuşmazlar. Aynı zamanda sevdiklerini kırıp incitmekten korktukları için daha az konuşmayı tercih ederler.
Siz sinirlendiğinizde yine sessizliğini koruyorsa “Sessizliğin beni fazlasıyla kırıyor. Bu durumda ne istediğini anlayamıyorum” diyebilirsiniz. Bir şey söylemeye başlarsa, “Bunu gerçekten doğru mu anladım?” diye söze başlayıp söylediği cümleyi tekrar edin.
Eğer ondan iltifat etmesini istiyorsanız size çok yakıştığını düşündüğü kıyafetinizle sessizce yanından geçin. İşte o zaman cazibenize dayanamaz ve ağzından kelimeler dökülür. Mutfaktaki hünerinizle de iltifat alabilirsiniz. Örneğin ona uzun zamandır pişirmediğiniz en sevdiği yemeği yapın. Hangi erkek en sevdiği yemeği yapan kadını iltifatsız bırakır ki.
 
Yorumlar

Google+'da Paylaş