30 Kasım 2016 Çarşamba 22:56
Erdal Tosun Vefat Etti! Geçmişinden dram çıktı!
Bu sabah Sarıyer'de trafik kazası geçiren usta oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti. Acı haber tüm Türkiye'yi yasa boğarken Tosun ailesinin geçmişi Erdal Tosun'un kaderiyle aynı çıktı. 53 yaşında olan Yeşilçam oyuncusu olan babası Necdet Tosun'un Almanya'da geçirdiği bir trafik kazası sonucu vefat ettiği ortaya çıktı. 

Edinilen bilgiye göre 34 EJ 8342 plakalı otomobil İl Jandarma Komutanlığı Kavşağında giderken , sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kaldırıma çarptıktan hemen sonra Levent yönüne giden usta sanatçı Erdal Tosun'un kullandığı 34 UJ 3409 otomobilin üzerine uçtu. Kaza sonucu ünlü oyuncu Erdal Tosun, otomobil içerisinde sıkışarak hayatını kaybetti. Diğer otomobildeki sürücü  yaralandı.. İtfaiye ekipleri otomobil içerisinde sıkışan Erdal Tosun'un cesedini kurtarmak için yoğun çaba sarfetti. Usta oyuncu Erdal Tosun, birçok önemli projede yer aldı. Bir Demet Tiyatro'da 'Eyvah Necdet' karakteriyle milyonların sevgisini kazanan ünlü oyuncu geçirdiği trafik kazası sonucu 53 yaşında hayatını kaybetti.

Sarıyer'de trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Erdal Tosun'un babası Necdet Tosun, 48 yaşında hayatını kaybetmişti. Siyah beyaz filmlerin unutulmaz isimlerinden Necdet Tosun, iş için bir süreliğine Almanya'ya gitmiş ve orada trafik kazası geçirmişti. Tedavisi Almanya'da süren Necdet Tosun bir süre sonra İstanbul'a getirilmiş ve ünlü oyuncu 10 günlük tedavinin ardından yaşama gözlerini yummuştu.

Erdal Tosun ve Gürdal Tosun kardeşler, baba mesleğini seçip oyuncu olmuştu. Birlikte birçok projede rol alan kardeşler 'Bir Demet Tiyatro'da aynı sahneyi paylamıştı. Gürdal Tosun 2000 yılında bağırsaklara giden damarların tıkanıklığı sebebiyle henüz 33 yaşında hayatını kaybetmişti. 

Erdal Tosun yaptığı kazadan görüntüler
Son Güncelleme: 30.11.2016 23:21
Yorumlar

Google+'da Paylaş