09 Ocak 2017 Pazartesi 11:18
Emekliye Promosyon Ödemesi Ne zaman Başlıyor? Kim ne Kadar Ne Zaman Promosyon Alacak?
2017 Emekliye Promosyon Ödemesi Başladı mı? Kim ne kadar Promosyon alacak belli oldu mu. yapılan son düzenlemeye göre emekli promosyon ödemesi için kamu bankaları ile anlaşıldı. Özel bankaların devreye girmesi ile promosyon ücretlerinin artması bekleniyor. Promosyon taban ücretleri belli oldu. Hiçbir banka anlaşılan ücretten daha düşük ücret ödeyemeyecek. Ödemeler 3(üç) yıllık bir süreyi kapsayacak. Emekli promosyon hakkında tüm merak ettikleriniz haberimizde.

2017 EMEKLİ PROMOSYON TABAN ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU

Emekliye promosyon çalışmaları sonuç verdi ve 2017 yılına girilirken emekliye ödenecek yıllık promosyon bedeli de kesinlik kazındı. Yapılan ve açıklanan son duruma göre kamu bankalarının emeklilere ödeyeceği net rakam 450 lira oldu.  Kamuya ait bankaların ödeyeceği ücret 450 lira olur iken özel bankalarında emekli maaşı gibi bir nakdi kaybetmek istemeyeceği göz önünde bulundurulduğunda promosyon ücretinin daha da artması bekleniyor.

Emekliye promosyon ödemesinde son durum kamu bankaları ile anlaşmaya varıldı. Ancak özel bankalarda bu pastadan pay almak için yeni çalışmalar başlatmış durumda ve bu çalışmaların neticesinde promosyon ücretleri daha da artacağa benziyor. Hükümetin yaptığı promosyon çalışması neticesinde tüm ssk, bağkur ve memur emeklileri proje kapsamında bulunuyor.

KİM NE KADAR PROMOSYON ALACAK

Yapılan düzenleme ile tüm emekliler proje kapsamında bulunurken ayrıca anne ve babasının emekli maaşını alan dul ve yetimlerde proje kapsamına dahil edilior. Yapılcak uygulama ile kişinin aldığı maaşı ile ödenecek promosyon bedeli de paralellik gösterecek son düzenlemeye göre 3 yıllık için 1000 lira ve altında maaş alanlara ödenecek ücret 300 lira olacak. Maaşı 1000-2000 lira arasında olan kişilere ödenecek promosyon bedeli 375 lira olurken, maaşı 2000 ve üzerinde olanlara ödenecek promosyon bedeli ise 450 lira olacak

EMEKLİYE PROMOSYON ÖDEMESİ ALMAK İÇİN ŞARTLAR NELER

Emekliye promosyon bedelinden tüm emekliler, dul ve yetimler faydalanırken başvuruda aranan özellikler ise şöyle olacak. Promosyona başvuan kişinin aktif kredili mevduat hesabının bulunması, iki adet  otomatik fatura talimatı vermesi gerekiyor. Promosyon ücretlerinin şubat 2017 den itibaren ödenmesi bekleniyor. Ödenecek promosyon bedeli tek seferde ödenecek ve herkes atm den çekebilecek

Son Güncelleme: 09.01.2017 11:37
Yorumlar

Google+'da Paylaş