14 Kasım 2016 Pazartesi 16:31
Ehliyet İçin Sağlık Raporu Veren Hastaneler Hangileri?

Ehliyet almak isteyenler kendilerinden istenensSağlık raporunu nereden alacaklar? Ehliyet için gerekli sağlık raporu nereden alınır? 2016 ehliyet sağlık raporu nereden alınıyor ?Ehliyet almak için geçerli olan sağlık raporunu ücretli ya da ücretsiz olarak temin edebilirsiniz .Sağlık raporu almanız için bir adet fotoğraf bulundurmanız gerekiyor.

 Ehliyet almak isteyenler sürücü kurslarının müracaat etmeden önce sağlık raporu almalıdırlar sağlık raporunu ücretli ya da ücretsiz olarak birçok yerden alma imkanına sahipsiniz .Ücretli olarak satın almak istediğiniz sağlık raporunu herhangi bir poliklinikten almanız ya da daha sonra Ehliyet için sağlık raporu almak istediğini söyleyerek alabilirsiniz.

 Sağlık raporu alabilmeniz için gereken ücret 30-40 TL arasındadır sağlık raporu alırken Bir de fotoğrafın uzun olması gerekmektedir aldığınız sağlık raporunda sürücü olur ibaresinin olduğuna resimli ve Resmin üzerine mühür vurulmuş olmasına dikkat etmemiz gerekir.

 Ücretsiz sağlık raporu nasıl alınır?

 Ücretsiz olarak sağlık raporu almak istiyorsanız sağlık ocağına gitmeniz gerekmektedir .Yanınızda götüreceğiniz bir adet fotoğrafınız ile birlikte aile hekiminize başvurmalısınız hangi sınıf ehliyet alacağınızı daha aile hekimi bize bildirmeniz gerekmektedir .Aldığınız sağlık raporunun üzerinde mühür olduğuna ve resminiz olduğuna dikkat etmelisiniz.

 Sağlık raporu aldıktan sonra sürücü kursuna verip diğer evraklarınıza tamamlamalısınız.Diploma fotokopisi savcılıktan temiz kağıdı kimlik fotokopisi ve biyometrik fotoğraflar sürücü kursundan istenen belgeler arasında yer almaktadır. Bu işlemleri ve belgeleri tamamladıktan sonra sürücü kursu için işlemlerinize başlanılacaktır.

Yorumlar

Google+'da Paylaş