06 Ocak 2017 Cuma 08:59
E-Okul Veli Bilgilendirme sistemi sms ve mobil uygulama nedir?
E-Okul Veli Bilgilendirme sistemine artık SMS ya da  Mobil Uygulamalar iler hem ulaşabilirsiniz. Velisi olduğunuz öğrencinizin devamsızlık not bilgisi ya da ders programlarına buı sistem üzerinden hemen erişim sağlayabilirsiniz. E-okul VBS sms ve e-Okul VBS Mobil uygulamalar ile ilgili detaylı anlatımlar haberimizde..

E-Okul bilgileri artık mobil cihazlarınızda da karşınızda, e-okul veli bilgilendirme sisteminden öğrenci bilgilerinin sms olarak veliye gelmesi için velilerin sisteme kayıt olması gerekmektedir. Veliler e-okul sistemine kaydolmak için yapması gereken öğrenci TC numarasını 8383 nolu MEB SMS servisine iletmesi gerekiyor.  8383 nolu hatta gönderilen mesaj sonrasında veli  sisteme kaydolur ve öğrencinin devamsızlığı ve diğer bilgiler velinin telefonuna sms ile iletilir. Veliler SMS bilgilendirme ile öğrencilerini her an takip edebilir. 

E-OKUL MOBİL UYGULAMA

E-Okul veli bilgilendirme sistemine artık mobil uygulamalarla giriş yapabilirsiniz. E-Okul mobil uygulamalarını aynuı zamanda tabletlerinizde de kullanabilirsiniz. Android işletim sistemi ya da İOS işletim sisteminin kurulu olduğu akıllı cihazlarda e-okul mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulamalara Google Play store'den ya da Apple Store'den erişim sağlayabilirsiniz. Mobil uygulamalarınız indrime işleminden sonra otomatik olarak kurulacaktır.  e-okul Veli bilgilendirme sisteminde öğrencilerin devamsızlık ve not bilgilerinin yanında daha bir çok bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. E-Okul Veli Bilgilendirme sitemi mobil uygulamasında yapılan işlemler için ücret talep edilmemektedir. 

Son Güncelleme: 06.01.2017 10:05
Yorumlar

Google+'da Paylaş