22 Aralık 2016 Perşembe 15:32
E-Okul not öğrenme işlemi meb.gov.tr(E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi)2017

Ülkemizde günden güne gelişmekte olan teknolojik ilerlemeler sayesinde artık bir çok ulaşmak istediğimiz bilgilere kolaylıkla internet üzerinden erişim sağlayabilmekteyiz.

Elektronik platform üzerinden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının Başbakanlık ile imzaladığı protokol ile birçok devlet kurumu bilgilerini vatandaşların kullanımına sunulması mümkün hale gelmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğrenci bilgilerine erişmek okula gitmek ve zaman harcamaya gerek olmadan halledilebilmektedir..Kurumun belirlediği alanlarda sorgulama yapılmakta ve bu alanların gün geçtikçe yaygınlaşarak verilen hizmetlerin büyük bir kısmının online olarak sanal platform üzerinden yapılması sağlanmaya çalışılmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığının e-okul uygulaması ile öğrencilerin not durumu , derslerindeki genel başarı durumları, devamsızlık bilgileri ve okul ile ilgili duyurulara rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Veli Bilgilendirme Sistemi olarakta bilinen e-okul ile okul ve öğrenci ile ilgili tüm detaylar sorgulanabilmektedir. Haftalık ders programından öğrenci hakkındaki genel bilgilere kadar tün alanlarda rahatlıkla sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Öğrencisi ile ilgili güncel bilgilere erişemeyen veli dönem sonunda öğrendiği notlar ile ilgili artık yapacak bir şey kalmadığını düşünmesi mağduriyetlere neden olmakta idi. Artık velilerin öğrencilerin kötü giden durumlarını öğrenip tedbir almaları daha kolay bir şekilde olanaklı hale gelmekteydi .Online olarak güncellenen bilgiler tamamen güvenli ve doğruluğu kesindir. Bazı durumlarda öğrencinin okula gidememesi yada bilinçli olarak gelmemesi gibi durumlar olabilmekte ve bu durum hem derslerinden kalmasına hem de devamsızlığın artması sonucu idari yaptırımlara maruz kalmasına neden olabilmekte idi. Artık veliler bu e-okul sistemi ile öğrencinin TC. kimlik numarasını ve okuldaki öğrenci numarasını sisteme girerek kontrol sağlayabileceklerdir.

Ülkemizde günden güne gelişmekte olan teknolojik ilerlemeler sayesinde artık bir çok ulaşmak istediğimiz bilgilere kolaylıkla internet üzerinden sağlanmaktadır. Bu uygulamanın gelişerek hizmet alanlarının arttırılmasını beklemekteyiz.

Son Güncelleme: 22.12.2016 15:39
Yorumlar

Google+'da Paylaş