03 Aralık 2016 Cumartesi 21:58
E-Okul Giriş nasıl yapılır 2017
2007 yılında kullanıma açılan ve MEB tarafından veli ve öğrencilere yönelik hazırlanan bu sistem sayesinde artık okul bilgilerine ulaşmak daha kolay hale geldi. Teknolojinin giderek gelişmesi ile artık öğrencilerin okul bilgilerine internet ortamında ulaşmak oldukça basit.E okul veli bilgilendirme sistemi hakkında bilgileri sizler için sayfamızda yayınlıyoruz.

Teknolojinin her alanda sağladığı kolaylık ile sizlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan ve yaklaşık 7 yıldır hizmet veren E okul sisteminden bahsetmek istiyoruz bu sayfamızda. E okul velilere ve öğrencilere dönük bir bilgilendirme sistemi olup kolaylıkla TC no ile girip öğrenci hakkındaki bilgileri edinmenizi sağlar. sayfamızda E okul veli bilgilendirme hakkında yardımcı olmak amacı ile gerekli bilgileri vermeye çalışacağız.E okul veli bilgilendirme sisteminin özellikleri nelerdir tıkla öğren.

Artık internet üzerinden bir çok işimizi halledebiliyoruz.Bu kolaylık okulları da kapsıyor. E okul sayesinde veliler öğrencilerinin notları ve daha bir çok şeyinden haberdar olabiliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığının ilk olarak 2007 tarihinde başlattığı uygulama okul yönetim bilgi sistemi olarak ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin notlarını devamsızlıkları kayıt altına alan bir sistemdir.

E-Okul'a Giriş nasıl yapılır 2017

Teknoloji çağında yaşadığımız bu dönemde E okul sayesinde öğrencilerimizin devamsızlıkları ,notları ,okuduğu kitap sayısına kadar hepsini bu sistem üzerinden öğrenebiliyoruz.

E okul ders programından ,derslerin başlangıç bitiş saatlerine,devam devamsızlıktan aldığı ders puanlarına (notlarına) kadar çok bilgiyi içermektedir.

E-Kayıt: Evraksız, bağışsız E Kayıt işlemleri, sınavsız öğrenci ortaöğretim kurumları ekayıt işlemleri için E-Kayıt linkini takip edebilirsiniz .E-okul veli bilgilendirme sistemi; ebeveynlerin her zaman çocuklarının eğitim durumlarını takip altında tutulabilmesini hedefler. Çünkü bu sistem ile ebeveynler sadece internet sayesinde herhangi bir okulda eğitim alan çocuklarının ders notlarına, devamsızlıklarına, yıl içinde verilen ödevlerini yapıp yapmadıklarına, haftalık ders programlarına, sağlık problemlerine gibi eğitim sürecine ilişkin tüm ayrıntılara ulaşabilirler.

E-Okul veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.

Son Güncelleme: 04.12.2016 14:13
Yorumlar

Google+'da Paylaş