30 Kasım 2016 Çarşamba 08:43
E-devlet  sistemi üzerinden de SSK Bağ-Kur sorgulama-2017 SSK Bağkur Sorgulama
 
Artık SSK Bağ_ Kur   sorgulamalarınızı online olarak yapabilirsiniz. Her türlü güncel sigorta bilginizi internetteki online SSK-Bağ  kur sorgulama işlemi ile öğrenmeniz mümkün. E-devlet  sistemi üzerinden de SSK Bağ-Kur sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de pek çok kamu kurum ve kuruluşu interneti etkin olarak kullanıyor. Vatandaşlar böylelikle işlemlerini kısa sürede ve rahatlıkla yapabiliyorlar. İnternet altyapısını etkin olarak kullanan kurumlardan biri de Sosyal Güvenlik Kurumu. Her alanda gelişmeye devam günümüz Türkiye’sinde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun elektronik ortam üzerinden hizmete sunduğu e-SGK ağı hizmetleri sayesinde artık SSK ve Bağ_ Kurlular online olarak sorgulama işlemlerini çok kısa bir sürede yapabilmektedirler.

SSK gün sorgulama detayları için 

SGK hizmet dökümü  detayları için 

Yukarıdaki linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Türkiye’de  vatandaşların genellikle en çok işlem gerçekleştirdiği kamu kurum ve kuruluşları arasında Sosyal Güvenlik kurumu gelmekte . Genellikle SGK ‘ nın   il ve ilçelerindeki müdürlülerinde  işlem kuyrukları oluşuyor. Kurum  e-SGK ağı ile  hem kurum içi işleyişini hızlandırabiliyor hem de sigorta mükelleflerine çağdaş ve modern standartlarda sigorta hizmeti  sunuyor.

Sosyal Sigortalar kurumu mükellefleri ve Bağkur  sigorta mükellefleri SSK Bağkur sorgulama işlemlerini ,en güncel hizmet bilgilerini elektronik ortam üzerinden  öğrenme  şansına sahip olabiliyorlar. Vatandaşlar e-SGK ağı hizmet uygulaması ile işlemlerini dakikalar içinde gerçekleştirebiliyorlar.

Vatandaşlar internet ortamı üzerinden SSK Bağkur sorgulama işlemi ,sigorta sicil numaralarını, sigorta sicil numarası, sigorta prim ödemeleri, sigorta hizmet süresi ,sigorta ilk işe giriş, sigorta işe giriş –çıkış bilgileri gibi pek çok güncel sigorta bilgilerini rahatlıkla öğrenebilirler .E-devlet üzerinden yapılan işlemlerde kimlik doğrulaması gerektiği için sigorta mükelleflerinin  de SSK Bağkur sorgulama işlemi öncesinde kimlik doğrulama yapmaları gerekir.

Son Güncelleme: 30.11.2016 08:45
Yorumlar

Google+'da Paylaş