07 Aralık 2016 Çarşamba 11:52
E-devlet Şifre değiştirme- Yeni Şifre Nasıl Alınır - E-devlet Şifremi Unuttum ne yapmalıyım?
 Başbakanlığın Habercilik ve Ulaştırma bakanlığı ile imzaladığı protokol il kamu hizmetlerinin bir kısmı elektronik ortama taşınmış ve vatandaşın kuyruk bekleyerek saatlerce süren işlemlerinin kısa bir süre içerisinde elde edebilmesine olanak sağlamıştır. Bu işlemleri yapabilmek için peki yapılması gereken nedir. Kişilerin elektronik ortamdaki bu olanağı kullanmalarının ön şartı postaneden alınacak bşr e devet uygulaması şifresi olmalıdır.

E-devlet  uygulamasının şifresinin alınabilmesi için ne yapılmalıdır. Şifre unutulduğunda yenisi nasıl çıkarılır . E-devlet uygulamasının şifre değişikliği için ne yapılmalıdır. ? Tüm bu soruların cevabını haberimizin devamında bulabilirsiniz.

TC kimlik numaranızın üzerinde yazılı bulunduğu kimlik kartı ile ( nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi, hakim ve savcı kimlik kartları, süresi dolmamış (geçerli) çalışma izin kartı, geçici koruma izin belgesi ) şahsen PTT merkez müdürlüklerine müracat ederek çıkartmak mümkündür. Elçilik ve konsolosluklardan da temin edilebilmektedir.Ayrıca mobil imza, elektronik imza, internet bankacılığı ve T.C. kimlik kartı kullanılıyorsa, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra şifre oluşturulabilir.

E -devlete nasıl giriş yapabilirim ?

PTT Merkez Müdürlüklerinden aldığınız şifre ile türkiye.gov.tr sayfasına tıklayarak TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazmanız giriş yapmak için yeterlidir. İlk kez giriş yapıldığında şifre değiştirme sayfasına otomatik olarak yönlendirilirsiniz. Mevcut şifrenizi girdikten sonra belirlenen karakter uzunluğunda büyük küçük harf uyumuna dikkat ederek belirlediğiniz yeni şifre artık sizin kalıcı şifreniz olmuştur

Şifremi Unuttum Ne Yağmalıyım ?

Şifre yenileme sayfasından istenilen bilgileri girmeniz halinde yeni şifre belirleyebilirsiniz .Şifre yenileme hizmetinden yararlanabilmek için profilinizde bulunan iletişim bilgilerinden cep telefonu numaranızı ya da hem cep telefonu numaranızı hem de e-postanızı e-Devlet Kapısında doğrulamış olmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapmadığınız takdirde PTT şube ve Merkezlerinden şahsen yeni bir şifre almanız gerekmektedir.

Son Güncelleme: 07.12.2016 11:54
Yorumlar

Google+'da Paylaş