02 Kasım 2016 Çarşamba 21:43
Diriliş Ertuğrul Maria Sedef Şahin kimdir kaç yaşında

TRT1 ekranlarının sevilen dizileri arasında yer alan Diriliş Ertuğrul dizisinde heyecan sürüyor. Dizinin yeni oyuncuları arasında yer alan ve Maria karakterini canlandıran Sedef Şahin ile ilgili hazırladığımız haberin detayları sizlerle..

Yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezona merhaba dedi. Yeni sezon ile birlikte yeni isimleri de görme imkanı bulduk. Diziye katılan isimlerden bir tanesi de Maria karakterini canlandıran Sedef Şahin oldu.

Dizide Simon’un kardeşi Maria’yı canlandıran Sedef Şahin canlandırdığı karakterle Diriliş Ertuğrul’a büyük bir renk kattı.

Sedef Şahin kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni oyuncuları arasında yer alan Sedef Şahin 14 Mayıs 1992 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul doğumlu olan Sedef Şahin Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde okumuştur. Çeşitli reklam filmlerinde oynayan ve kataloglarında yer alan Sedef Şahin Belalı Baldız dizisinde Yeşim karakterini canlandırmıştır.

Patron Kim, Avrupa Yakası gibi yapımlarda da rol alan Sedef Şahin 2007-2008 yıllarında Sevgili Dünürüm dizisinde yer almıştır.

TRT1 ekranlarında yayınlanan Mert ile Gert dizisinde rol alan Sedef Şahin 2010 yılında Kraliçe Lear oyununda görev alır. Son olarak Acil Aşk Aranıyor dizisinde rol alan Sedef Şahin’in canlandırdığı Maria karakterinin Turgut Alp ile evlenmesi bekleniyor.

Son Güncelleme: 02.11.2016 21:47
Yorumlar

Google+'da Paylaş