01 Şubat 2017 Çarşamba 22:10
Diriliş Ertuğrul Haymeana Kimdir?Hülya Darcan Hayatı,Yaşı,Kilosu
 Televizyon ekranlarının reyting rekortmeni olan Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon bölümleri ile TRT ekranlarında izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor. Diriliş Ertuğrul yeni sezon yeni oyuncular dahil oldu senaryosu ve oyuncuları ile izleyiciden büyük beğeni kazanan Diriliş Ertuğrul dizisinde yer alan oyunculardan öne çıkan karakterlerden birisi de Haymeana oldu.Dizide haymeana karakterini canlandıran Hülya Darcan izleyiciden büyük ilgi gördü. Hülya Darcan kimdir Kaç yaşındadır Hayatı ve biyografisi ile ilgili kendisini merak eden hayranları için hazırladığımız sayfamızda gerekli bilgileri bulabileceksiniz.

Hülya Darcan kimdir

 27 Nisan 1951 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen profesyonel oyuncu 65 yaşında olup boğa burcudur. İzmir Karakaş Lisesi'nde eğitimini tamamladıktan sonra 16 yaşındayken düzenlenen ses dergisinin yarışmasında üçüncü olmuştur. Hülya darcan'ın ilk oynadığı film ise silahları ellerinde öldüler filmidir daha sonra  Ekrem Bora, Fikret Hakan ve Tugay Toksöz ile başrollerini paylaştığı bu filmden sonra 67 sinema filminde de başrol oyuncusu olarak rol almıştır. Yılmaz Güney ile Kurbanlık Katil; Dağların Kurbanı ve Kurşunların Kanunu gibi filmlerde de oynayan Hülya Darcan 1971 yılında tanışmış olduğu ünlü sinema oyuncusu Tanju Korel ile 20 Nisan 1977 yılında evlenmiştir. Zeynep ve Bergüzar isminde iki kızı bulunan başarılı oyuncu eşi Tanju Korel 21 Eylül 2005 tarihinde hastalık nedeniyle kaybetmiştir 2012 ve 2014 yılları arasında Dilara hanım isimli oyunda rol almıştır kızı Bergüzar Korel yine ünlü dizi oyuncuları arasında yer almaktadır .

Hülya Darcan’ın oynadığı filmler ve diziler: Dila Hanım, Leyla'nın evi, Kalbim Seni Seçti, Samanyolu, Diriliş Ertuğrul, Binbir Gece Tutsak, Vazgeç Gönlüm, İyi ki varsın, Zeytin dalı, Büyük Yalan, Baba, Hırçın Menekşe, Sırlar Dünyası, Kırık Hayatlar, Zeybek Ateşi, Yalı, Bizim Ev, Karaelmas dizilerinin yanı sıra birçok filmde oynamıştır.

 Hülya Darcan’ın oynadığı sinema filmleri ise; Tarkan güçlü Kahraman, Dağlar kurbanı Ali ile gül, Muhteşem Hırsız, Kaderimiz, Ali’ye Gönül Verdim, Cehennemin beş delisi, Örümcek 20 yıl sonra fakir kızın kısmeti, İnsafsız, Dudaktan tabanca, Fedailer mangası, en Kralına tek kurşun ölmeden, Tövbe Et, Kanunsuz Yaşayanlar, Sıra sende, Yosmam, Silahlar konuşuyor, Haraç, Yumruk Yumruğa, Kaderin Ağları, Canlı Hedef, Tehlikeli Oyun, Dağların Kartalı, Altın Tabancalı Adam gibi daha birçok sinema filminde yer almıştır

Son Güncelleme: 30.11.2016 21:01
Yorumlar

Google+'da Paylaş