Diriliş Ertuğrul 62.bölüm fragmanı 26 Ekim Çarşamba
TRT1 ekranlarının sevilen dizileri arasında yer alan Diriliş Ertuğrul dizisinde heyecan kaldığı yerden devam ediyor! 2 sezonu geride bırakan Diriliş Ertuğrul dizisi 26 Ekim Çarşamba akşamı 62.bölümü ile ekranlarda olacak. İşte detaylar..
 
Bir milletin dirilişini konu alan Diriliş Ertuğrul dizisinde heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Yeni sezonda yeni isimler göreceğimiz dizinin oyuncu kadrosunda Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Esra Bilgiç gibi isimler yer alıyor. 2014 yılında ilk bölümü ile ekranlarda olan ve o günden bu yana her bölümü merakla takip edilen fenomen dizi bu sezon geç de olsa başlangıcını yapacak.

Osmanlı Devleti’nin kuruluşuna dek olan zamanı ve Ertuğrul Gazi’nin hayatını ele alan Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul  karakterini usta oyuncu Engin Altan Düzyatan canlandırıyor.
Alpleri ile birlikte düşmanlarını birer birer ezip geçen ve yeni devlet için yeni yurtlar edinmek için göç ile başlayan hikayesiyle dört bir yana nam salan Ertuğrul Gazi Türk tarihinin de gurur verici isimlerinden bir tanesidir.

Osmanlı Devleti’nin kurucusu olan Osman Bey’in de babası olan  Ertuğrul Gazi’nin babası ise Süleyman Şah’tır. İşte Diriliş Ertuğrul dizisinin son bölümünde yaşanan gelişmeler şu şekildeydi;Son Bölüm Özeti:
Yaşanan hengamede yaralanan ağabeyini obaya getiren Ertuğrul Sungur Tekin’in yaralanmasından dolayı ağabeyi Gündoğdu tarafından suçlanır. Tüm yaşananlara ve kendini dinlemeyenlere daha fazla dayanamayan Ertuğrul kendisine inananlarla birlikte obadan göç kararı alır.

Ertuğrul’un obaya olan vedası herkesi duygulandırmıştı. Özellikle Gündoğdu ile Ertuğrul arasında yaşanan konuşma sezonun en etkileyici sahnelerinden bir tanesi olmuştu.
Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni sezonunda Ertuğrul yeni mücadelelerin yeni savaşların içinde olacak. Alpleri ile birlikte kendisine karşı gelecek olan Ertuğrul mücadelesi her Çarşamba TRT1 ekranlarında olmaya devam edecek!
 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×