18 Aralık 2016 Pazar 21:25
Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınav Sonuçları (DHBT)  ÖSYM KPSS 2016
 
Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sonuçların açıklanmasını iple çeken adayların gözü kulağı gelecek haberlerde, KPSS 2016 DHBT Sınav Sonuçları hafta içi açıklanacak mı, adayların bekleyişi devam ediyor.

ÖSYM DHBT NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM, büyük bir sıkıntı olmadığı sürece sınavdan sonraki 15 gün içinde açıklıyor, DHBT
 sınav sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanması bekleniyor.  4 Aralık DHBT Temel Soru Kitapçığı ÖSYM tarafından yayınlandı. DHBT giren binlerce aday soru kitapçıklarına erişim sağladılar ve sınav sonuçlarını bekliyorlar. 

Adayların merakla beklediği sınav sonuçlarının salı ya da Çarşamba günü açıklanması bekleniyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev yapacak personelin belirlenmesine yönelik gerçekleştirilen Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınav sonuçlarının açıklanmasına kısa bir süre kaldı. 

DHBT SINAVI HAKKINDA BİLGİ

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT sınavı 4 Aralık Pazar günü saat 09:30'da gerçekleştirildi. Adaylara 40 sorudan oluşan test için 60 dakika süre tanındı. Tüm öğrenim düzeyleri için sorulan ilk 20 soru temel din bilgisinden geldi. 

DHBT - 1 'de adaylara İslam İnanç Esasları - İslam İbadet Esasları - Kur'an Tarihi - Siyer - İslam Ahlakı alanlarından soru yöneltildi.
DHBT - 2 'de ise Tefsir - Fıkıh - Hadis - Akaid ve Kelam - İslam Tarihi - Dinler ve Mezhepler - Dini Hitabet ve Öğrenim durumlarına göre belirlenen program müfredatlarından sorular yer aldı.

DHBT PUAN HESAPLAMA İŞLEMLERİ

Adayların sınav sonuçları kadar olmasa da merak ettiği konulardan biride Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT puan hesaplaması oldu, DHBT puan hesaplamasında neler dikkate alınıyor, hesaplama işleri nasıl yapılıyor gibi sorularınıza cevap vermeye çalışalım. KPSS'ye giren adayların normal KPSS puanlarının yanında öğrenim düzeylerine görede puan hesaplama işlemleri yapılacak. Lіsans Önlіsans ve Ortaöğretіm düzeyleri için ayrı ayrı belirlenen sınav puanları KPSSP122, KPSSP123, KPSSP124 puanları şeklinde gösterilmektedir. Bu puanlar 100 üzerinden hesaplanmakta adayın sınav sonuç bilgisi ekranına yansımaktadır.

Son Güncelleme: 18.12.2016 21:33
Yorumlar

Google+'da Paylaş