01 Aralık 2016 Perşembe 15:26
Devlet Desteği Nasıl Alınır?Devlet yeni iş Kurana Karşılıksız 50 bin TL Destek Veriyor

Devlet iş kurmak isteyenlere karşılıksız destek sunuyor. Elektrik ,su, ısıtma ,yakıt, telefon ve internet faturası  için 30 bin liraya kadar hibe veriyor .Şayet girişimci jüriden geçer not alırsa  50 bin liralık hibe alabilecek.Peki karşılıksız destek nasıl alınır?merak ettiklerinizi ve daha fazlasını öğrenmek için haberimizi takip edebilirsiniz.

Devlet yeni iş kurana karşılıksız 50 bin TL destek veriyor. Bu destekten yararlanabilmek için   birtakım şartları yerine getirmek gerekiyor. Haberimizde bunların neler olduğunu   kısaca sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Devlet iş kurmak isteyenlere destek vermeye devam ediyor. Bunlardan en önemlisi  ‘Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’na (KOSGEB) tarafından verilen teşviklerdir. KOSGEB’in bu teşvikinden yararlanmak isteyenler girişimcilik eğitimi almak zorundalar. 32 saat  olan girişimcilik eğitimini  alan kişiler hibe ve faizsiz  kredi imkanından faydalanabiliyorlar.

Desteğe başvurmak için SGK’lıçalışmamak ,şirket ortağı veya sahibi olmamak  gerekiyor. Girişimcilik eğitimini  girişimcilere KOSGEB personelleri  veriyor .Vatandaşlara  iş kurma ve  destekle ilgili pek çok şey bu kurslarda  anlatılmakta. Vatandaşlar KOSGEB ile ilgili bütün merak ettiklerini " kosgeb.gov.tr " internet adresi üzerinden öğrenebilirler.Veya  4441567nolu çağrı merkezini  arayarak bilgi sahibi olabilirler.

Karşılıksız destek nasıl alınır?

1.Girişimci ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne kayıt olup 32 saat ücretsiz girişimcilik eğitimi alıyor.

2.Kursu tamamlayan girişimci iş planı hazırlıyor.

3.3 uzmandan oluşan KOSGEB jürisine iş projesi anlatılıyor.

4.Girişimci KOSGEB jürisinden” olur” alırsa 50 bin TL değerinde hibe  ve 100 binTL’lik de kredi almaya hak kazanıyor.

Son Güncelleme: 01.12.2016 15:35
Yorumlar

Google+'da Paylaş