18 Aralık 2016 Pazar 13:57
Dağ 2 Türkiye rekoru kırdı ne kadar reyting aldı?
 2016 yılına en çok damga vuran yapımlardan bir tanesi de Dağ 2 oldu. Başrollerinde Ufuk Bayraktar, Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli gibi isimlerin yer aldığı Dağ 2 filmi Türkiye rekoru kırdı ve vizyonlarda kaldığı süre içerisinde en çok reyting alan film oldu. İşte detaylar..

 

Yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı başrollerinde ise Ufuk Bayraktar, Çağlar Ertuğrul, Murat Serezli gibi isimlerin yer aldığı Dağ 2 filmi vizyona girdiği bugünden bu yana tam 2 milyon 422 bin kişi tarafından izlendi ve rekor kırdı.

Alper Çağlar’ın yönettiği aynı zamana Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından da desteklenen Dağ 2 filminde kullanılan silahlar tamamen gerçek silahlar. Türk Silahlık Kuvvetleri’nden alınan özel izini ile  kullanılan silahlar ile çekilen Dağ 2 filmi 26 milyon 623 bin 484 lira hasılat elde etmiş durumda.

Atılgan Gümüş, Emir Benderlioğlu, Ahu Türkpençe gibi isimlerin de yer aldığı Dağ 2’de sınır ötesi gizli operasyonlara gönderilen yedi kişilik bir timin öyküsü ele alınıyor.

Dağ 2 filminde geçen sahnelerin filmi takip eden sinema severler tarafından büyük beğeni toplaması da dikkatleri üzerine çekti. Dağ 2 filmi Aralık ayı boyunca sinemalarda olacak.

Son Güncelleme: 18.12.2016 13:58
Yorumlar

Google+'da Paylaş