13 Ocak 2017 Cuma 01:13
Cuma Mesajları Kısa Öz Facebook İçin Cuma Sms Mesajları
Biz Müslümanlar için en mübarek gün olan Cuma günü Kapımızda Aradığınız En güzel Cuma Mesajları Haberimizde Sizlerle! İyi Temenniler, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) Hadisleri, Sünnetleri Dört Halifenin Cuma Hakkında Sözlerini sizler için derledik. Buyrun Efendim…

Biz Müslümanlar için haftanın en bereketli en hayırlı ve en özel günü olan Cuma kapımızda. Peki, bizler için mübarek Cuma gününde neler yapmalıyız nelere dikkat etmeliyiz. Sevdikleri için mesaj atmak isteyen okuyucularımızı da unutmadık. Sizler için Cuma mesajları derledik.

Öncelikle şunu belirtelim ki Cuma günü fiziki ve Manevi anlamda temizleniriz. Peygamber Efendimiz de Perşembe gecesinden cumaya hazırlık yapardı. Tırnaklarını kesmek saç sakal tıraşı olmak güzel kokular sürmek gibi.

Bunu dışında yapmamız gereken makbul olan dualar da var elbette. Yasin-i şerif’ten ayrı olarak salavat getirmek , af dilemek, tespih çekmek ve Cuma duası’nı okumakta eftal.

Cuma mesajlarımıza gelecek olursak.Buyrun efendim birbirinden güzel dua mesajlarını sizler için derledik.

ü Ya Rabbi! Sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme, amin. Hayırlı nurlu cumalar.

ü  Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste. Hayırlı Cumalar!

ü  Seherde açılan eller hürmetine, rukuda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı… Secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi… Merhameti bol Allah'ım sen affedicisin, affı seversin bizlerin günahlarını da affeyle!… (Amin)

ü  Cuma, fakirlerin Haccıdır ve müminlerin,gök ehlinin bayramıdır,Cennete de bayram günüdür,Günlerin en iyisi en şereflisi Cuma dır' Allah Cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah

Bu da benden size gelsin o halde J Ne Demiş Hz. Ömer : ‘’En cömert insan muhtaçken verebilendir.’’Bü güzel Cuma gününde en çok muhtaç olduklarımıza kavuşmamız ümidiyle. Hayırlı Cumalar.

Son Güncelleme: 13.01.2017 01:15
Yorumlar

Google+'da Paylaş