14 Kasım 2016 Pazartesi 17:10
Cimer Giriş-Cumhurbaşkanlığı Şikayet Hattı

Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi olan Cimer ile şikayetlerinizi ve mesajlarınızı direkt olarak Cumhurbaşkanlığına üretme imkanına sahipsiniz. Cimer üzerinden 30 gün içerisinde şikayetlerinize cevap alabilirsiniz . Cimer hakkında merak edilen detaylar sizler için haberimize yer almaktadır.

Cimer yani Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi vatandaşlara yeni sunulan bir hizmet olup  turkiye.gov.tr isimli internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir. vatandaşların daha önce BİMER başbakanlık iletişim merkezi ile sorunlarını direkt olarak aktardıkları sistem kullanılmaktaydı .Şimdi ise Cimer üzerinden direkt olarak Cumhurbaşkanlığına şikayet yapma imkanı sunuldu.

Cimer Başvuru Yap

Cimer başvurusu yapabilmek için E-Devlet kapısına turkiye.gov.tr adlı site aracılığı ile girin. Bu işlem için E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. Şifreniz yoksa PTT’den 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Bu yöntemle uğraşmak istemeyenler ve aynı zamanda da herhangi bir bankanın online bankacılığını kullanabilenler E-Devlet’e bankaları aracılığı ile giriş yapabilirler.

Cimer Başvuru Sorgulama

Cimer’de başvuru sorgulayabilmek içinde yine E-Devlet’e giriş yapmanız gerekiyor. Bu sayfa üzerinden Cimer’e yaptığınız şikayetleri görebilir ve cevaplara ulaşabilirsiniz. Cimer’e yaptığınız şikayetlere 30 gün içerisinde cevap verilecektir.

Cimer şikayetlerinizi yapabilmek için e-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra hizmetler sayfası üzerinden Cimer seçeneğini tıklamalısınız cimri şu an kendi internet sitesi bulunmamaktadır ancak e-devlet'e kullanarak şikayetlerinizi yapmanız mümkündür .İlerleyen zamanlarda tıpkı bir yerde olduğu gibi jimerde de bir web sitesi kurulması bekleniyor başvuruları direkt olarak buradan yapmak daha kolay hizmet sağlayacak.

Yorumlar

Google+'da Paylaş