Çiftçi Kredisinde Faiz Oranları-Hangi Banka En Uygun Krediyi Veriyor

Ekonomik durgunluğun yaşandığı ülkemizde giderek piyasada dolaşan sıcak para miktarında azalma yaşanıyor. Bu durum özellikle küçük ve orta işletmeleri kötü etkiliyor. Bunun yanında geliri alın terine bağlı olan çiftçilerimiz de durumdan kötü etkileniyorlar.

Tohum, tarım ilaçları, sulama giderleri, mazot ve benzeri birçok kalem için sürekli para harcamak zorunda olan çiftçilerimiz eğer ellerinde nakit paraları yoksa çok ciddi maddi sıkıntı yaşamaktadırlar. Bundan dolayı her kesimde olduğu gibi bankalar çiftçilerimize de uygun geri ödeme imkanları ile kredi vermektedirler.

Bilindiği üzere bankalar her ihtiyaç için farklı imkanlar sunarak tüketicilere kredi verebilmektedirler. Ancak her ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de can damarımız olan çiftçilerimize devlet desteği ile birlikte daha uygun imkanlarla kredi verilebilmektedir. Özellikle bazı kamu bankaları bu konuda oldukça cömert davranmaktadır.     

Çiftçi Kredisinde Faiz Oranları-Hangi Banka En Uygun Krediyi Veriyor

Kredi konusunda çiftçilere en fazla yardımcı olan bankaların başında Vakıfbank geliyor. Vakıfbank özellikle organik tarım yapan çiftçilere özel krediler vermektedir. Vakıfbank çiftçilerimize masrafsız olarak verdiği kredilerde oldukça düşük faiz uygulamasından vatandaşlarımızı yararlandırabilmektedir. Ancak vakıfbankın bu imkanından faydalanabilmek için vatandaşların çiftçi kayıt sistemi'ne kayıtlı olması ve organik tarım sertifikasına sahip olması gerekmektedir. Vakıfbank tüm müşterilere 50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeye kadar esnek ödeme koşulları ile %1.23’ten başlayan faiz oranları ile kredi vermektedir. 

Bunun yanında tarım ve kredi kooperatifi de çiftçilere uygun krediler verebilmektedir. Tarım ve kredi kooperatifi faiz oranları aşağıdaki gibi uygulanmaktadır. 

-1 yıl vadeli olarak kullandırılan krediler için %8, 
-1-4 yıl vadeli krediler için %10, 
-4 yıldan fazla vadeli krediler için % 11 olarak belirlenmiştir. 


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×