11 Kasım 2016 Cuma 01:00
Cesur ve Güzel dizisi Çatalca nerede

Star Tv’nin uzun süredir merakla beklenen dizileri arasında yer alan Cesur ve Güzel 10 Kasım Perşembe akşamı yayınlandı. Dizide adı çok geçen Çatalca nerede sorusunun cevabı sizlerle..

Cesur Yürek, Vatanım Sensin, Umuda Kelepçe Vurulmaz gibi dizilerle birlikte Perşembe akşamı yayınlanacak olan ve ilk bölümü ile 10 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de meraklıların karşısına çıkan Cesur ve Güzel dizisi büyük ilgi gördü.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün başrollerinde yer aldığı Cesur ve Güzel dizisinin çekildiği yerlerden birisi de Çatalca oldu. Dizide sık sık geçen Çatalca İstanbul’un ilçesidir.

İstanbul Çatalca hakkında bilgiler

Yüzölçümü bakımından İstanbul’un en büyük ilçesi olan Çatalca İstanbul’un batı sınırında kurulmuş bir ilçedir. 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün de emri ile vilayet yapılan Çatalca 1926 yılında tekrardan ilçe olmuştur.

Fatih Sultan Mehmet’in “ Bu Şehri Allah’a emanet ettim “ dediği Çatalca’nın toplam yüz ölçümü 1.291 kilometre karedir. Cem Kara’nın belediye başkanlığını yaptığı Çatalca’nın kaymakamı da İnci Sezer Becel’dir.

67.329 nüfusa sahip olan Çatalca’nın nüfusunun büyük bir bölümünü ise köylerinde yaşayan vatandaşlar oluşturur. Stratejik yönden çok önemli bir alana sahip olan Çatalca’nın tarihi ise Roma Dönemine kadar dayanır.

Son Güncelleme: 01.12.2016 20:33
Yorumlar

Google+'da Paylaş