31 Ocak 2017 Salı 10:10
Büyükannelere Maaş Müjdesi Torununa Bakan Neneye Kaç Lira Verilecek Ne Zaman Verilecek?

Evladı olan herkes büyütüp okula göndermek ve sonra da mürüvvetlerini görmek ister. Okula gitmekle bitmiyor, çocukları için iş isterler  eş isterler. Dahası baldan tatlı torun isterler. Baldan tatlı şeker mi şeker torunların sevmek onlara  huzur verir. İsterler ki hep yanlarında kalsın. Özellikle anneanne , babaanne dede hele de yalnız yaşıyorsa.. 

Türk aile yapısına göre  kadın evde oturur çocuğuna bakar . Aslında bakardı da demeliyiz bir yandan , çünkü günümüz şartlarında çalışan bayan sayısı hayli artmış durumda. Nitekim bunun beraberinde kreşlere, çocuk bakıcılarına da ekmek kapısı çıkmış oldu. Fakat çocuklar anne baba veya birinci dereceden, ikinci dereceden akrabalardan farklı bir sevgi görmekte ve bunun yerini hiçbir şeyin tutamayacağı apaçık bilinmekte. Kandan ne de olsa.

Anneanneler babaanneler çalışan annelere kol kanat oluyor torunlarına bakıyor zaman zaman. Yahut temelli… Zaten gocunmadan, severek baktıkları torunları ve kendileri için başlatılan bir proje var. Çalışma Bakanlığı öncülüğünde oluşturulan bu projenin adı ‘Büyükanne ‘ projesidir. Bu projede  torunlarına bakan anneanne ve babaannelere maaş bağlanacak. Bu proje öyle sandığınız gibi uzun süre rafta kalmayacak. Büyükanne Projesi ‘nin detayları gelecek hafta konuşulup net kararlara bağlanacak. Tüm şart ve detaylarıyla kamuoyuna bildirilecek.

Bu projedeki amaç, çocukların kandan candan olan öz akrabaları tarafından  bakılarak çocukların özellikle manevi anlamda çoğu şeyden eksiklik duymamasını sağlamaktır.  Çalışan annelerin iş hayatına ara vermeden devam etmeleri , ülke ekonomisine ve ve kendilerine kattığı değerlerden marum kalmamaları için  bir adım daha atılmış durumda. Millet olarak insani ve vijdani değerlere önem verdiğimizi bir kez daha devletin vatandaşa sunduğu bu  imkan sayesinde anlıyoruz.  Umarız bu projenin olumlu izleri bizlere temiz ,akıllı,çalışkan nesiller bırakır..

Son Güncelleme: 31.01.2017 10:12
Yorumlar

Google+'da Paylaş