03 Şubat 2017 Cuma 20:56
Bu Şehir Arkandan Gelecek Rauf Hayatı ve Kısa Özgeçmişi,Gerçek Adı
 Osman Alkaş, Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde, Rauf karakterini canlandırıyor. 18 ocak çarşamba akşamı yayınlanan, Bu Şehir Arkandan Gelecek'in yeni bölümünde Rauf aldığı kötü haber sonucunda kalp krizi geçirdi.  Dizinin akıbeti ne olacak, Rauf öldü mü, Rauf diziden ayrılıyor mu her şey önümüzdeki  bölümde ortaya çıkacak. 

Osman Alkaş 3 Kasım 1955’de Lefkoşa’da dünyaya gelen,Kıbrıslı Türk  oyuncudur. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun kurucularından olan Osman Alkaş  ve halen bu tiyatroda aktif görev almaktadır. Kıbrıs Türk halkı arasında popüler olan Torba programının yapımında görev almış Gölgeler ve Suretler filmi Öyle bir Geçer Zamanki dizisinde rol almıştır. Ardından sırasıyla; Uzun Hikaye,Hükümet Kadın 2 ve Sarmaşık filmlerinde oynamıştır. Özellikle Sarmaşık filmindeki rolüyle beğeni toplamıştır. Osman Alkaş 3 Kasım 1955 günü Lefkoşa'da doğdu.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Lefkoşa'da görmüştür. Liseden mezun olduktan sonra ailesiyle meslek seçimi konusunda tartışmalar yaşamıştır; fakat annesinin karşı çıkmasına karşın  ders yılında Ankara Devlet Konservatuarı , Oyunculuk Anabilim Dalı'na girmiştir. 1976 yılında mezun olmuştur.1976 yılında Kıbrıs'a dönen Alkaş , Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli sanatçı olarak işe başlamıştır. Bu dönemde iki buçuk yıllığına askerliğe gitmiştir. Askerliği boyunca zaman zaman oyuncu açığını kapatmak için oyunlarda rol almıştır. 1980 yılında Lefkoşa Kültür-Sanat Festivali'nde Güzel Sanatlar Derneğinin bir oyununda rol alınca tiyatrodan atıldı.

Bunun ardından 3 Kasım 1980 tarihinde Lefkoşa Türk Belediye Meclisi'nin onayıyla Yaşar Ersoy, Işın Cem ve Erol Erikoğlu ile birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nu kurmuştur. Alkaş Bayrak Radyosu’nda  da çeşitli programlar yapmıştır. Kendi tabiriyle "uzun dönem" bir çocuk programı yapan Alkaş, bunun yanı sıra radyoda kadın programları, sabah programları ve yemek programları yaptı. Bu dönemde radyo reklamları da yapmaktaydı. Televizyonculuğa Tolgay Tarıman birlikte başladı. Tarıman ile birlikte bir süre reklam filmleri yapan Alkaş, daha sonra 1994 yılında Torba programının yapımında Tarıman'la birlikte yer aldı. Program Kıbrıs Türk halkı arasında çok popülerleşince başka kanallara olan bağımlılıktan kurtulmak için Tarıman'la beraber  Tempo TV adlı bir televizyon kanalı kurdu.

Program 2003-2005 yılları arasında sona ermiştir. 2001 yılında Kıbrıs'ta çekilen, Rum, Türk ve diğer uluslardan gelen oyuncuların oynadığı sekiz bölümlük Gimme 6 dizisinde hem Mustafa karakterini canlandırdı, hem de senaristlik yaptı. 2010 yılında çekilen ve 2011 yılında sinemalarda gösterilen Gölgeler ve Suretler filminde rol almıştır. Osman Alkaş, Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde, Rauf karakterini canlandırıyor. 18 ocak çarşamba akşamı yayınlanan, Bu Şehir Arkandan Gelecek'in yeni bölümünde Rauf aldığı kötü haber sonucunda kalp krizi geçirdi.  Dizinin akıbeti ne olacak, Rauf öldü mü, Rauf diziden ayrılıyor mu her şey önümüzdeki  bölümde ortaya çıkacak. 
Son Güncelleme: 03.02.2017 20:59
Yorumlar

Google+'da Paylaş