03 Şubat 2017 Cuma 21:06
Bu Şehir Arkadan Gelecek Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Daha 5 yaşındayken annesinin ölümüne tanık olan Ali’yi yük gemilerinde aşçılık yaparak geçimini sağlayan Rauf sahiplenir ve ona hem annelik hem babalık yapar. Beraber gemilerde çalışarak kocaman bir 24 yılı geride bırakırlar. Ali şimdi 28 yaşında 5 dil bilen, gemicilik eğitimi almış, yakışıklı, olgun, profesyonel olarak dövüşen biri haline gelmiştir. Sıra ise şimdi annesinin intikamını almaya gelmiştir.

Derin ise, çok varlıklı olan Armatör Tekin Mirkelamoğlu’nun kızıdır ve Yiğit ile nişanlıdır. Mutlu sona yaklaştıkça bilinmeyen bir sebeple Derin’in mutsuzluğu artmaktadır. Ali’nin çalıştığı gemi İstanbul Limanına yaklaştığında, Derin’de yeni bir hayal ile yatağından kalkar ama o gün hayatının değişeceğinin farkında değildir.

Ali senelerdir İstanbul’a uğrayan gemilerde çalışmamış annesinin ölümünden sonra şehre de küsmüştür. Rauf’un İstanbul’a olan özleminin farkında olan Ali Rauf ile İstanbul’a gelmeyi kabul etmiştir ama tek şartı vardır oda Limanda Gemiden inmeyecektir. Fakat Ali’nin bilmediği şey ise Rauf’un İstanbul’a gelmek isteyişinin sebebi Ali’dir.

Hastalığı ilerleyen Rauf’un tek isteği ölmeden önce saklı kalan gerçekleri gün yüzüne çıkarmaktır. Rauf, Ali’nin babası olan eski boks şampiyonu Şahin Vargı’yı bulur ve Ali’nin oğlu olduğunu söyler. Ali ise gemiden iner inmez hiç bilmediği bir kızın hikayesinin kahramanı olmuştur.


OSMAN ALKAŞ KİMDİR?

Osman Alkaş, Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde, Rauf karakterini canlandırıyor. 18 ocak çarşamba akşamı yayınlanan, Bu Şehir Arkandan Gelecek'in yeni bölümünde Rauf aldığı kötü haber sonucunda kalp krizi geçirdi.  Dizinin akıbeti ne olacak, Rauf öldü mü, Rauf diziden ayrılıyor mu her şey önümüzdeki  bölümde ortaya çıkacak. 

Osman Alkaş 3 Kasım 1955’de Lefkoşa’da dünyaya gelen,Kıbrıslı Türk  oyuncudur. Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun kurucularından olan Osman Alkaş  ve halen bu tiyatroda aktif görev almaktadır. Kıbrıs Türk halkı arasında popüler olan Torba programının yapımında görev almış Gölgeler ve Suretler filmi Öyle bir Geçer Zamanki dizisinde rol almıştır. Ardından sırasıyla; Uzun Hikaye,Hükümet Kadın 2 ve Sarmaşık filmlerinde oynamıştır. Özellikle Sarmaşık filmindeki rolüyle beğeni toplamıştır. Osman Alkaş 3 Kasım 1955 günü Lefkoşa'da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Lefkoşa'da görmüştür. Liseden mezun olduktan sonra ailesiyle meslek seçimi konusunda tartışmalar yaşamıştır; fakat annesinin karşı çıkmasına karşın  ders yılında Ankara Devlet Konservatuarı , Oyunculuk Anabilim Dalı'na girmiştir. 1976 yılında mezun olmuştur.1976 yılında Kıbrıs'a dönen Alkaş , Kıbrıs Türk Devlet Tiyatrosu'nda sözleşmeli sanatçı olarak işe başlamıştır. 1980 yılında Lefkoşa Kültür-Sanat Festivali'nde Güzel Sanatlar Derneğinin bir oyununda rol alınca tiyatrodan atıldı. Bunun ardından 3 Kasım 1980 tarihinde Lefkoşa Türk Belediye Meclisi'nin onayıyla Yaşar Ersoy, Işın Cem ve Erol Erikoğlu ile birlikte Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nu kurmuştur. Alkaş Bayrak Radyosu’nda  da çeşitli programlar yapmıştır. Tarıman ile birlikte bir süre reklam filmleri yapan Alkaş, daha sonra 1994 yılında Torba programının yapımında Tarıman'la birlikte yer aldı. Program Kıbrıs Türk halkı arasında çok popülerleşince başka kanallara olan bağımlılıktan kurtulmak için Tarıman'la beraber  Tempo TV adlı bir televizyon kanalı kurdu. Program 2003-2005 yılları arasında sona ermiştir. 2001 yılında Kıbrıs'ta çekilen, Rum, Türk ve diğer uluslardan gelen oyuncuların oynadığı sekiz bölümlük Gimme 6 dizisinde hem Mustafa karakterini canlandırdı, hem de senaristlik yaptı. 2010 yılında çekilen ve 2011 yılında sinemalarda gösterilen Gölgeler ve Suretler filminde rol almıştır. Osman Alkaş, Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde, Rauf karakterini canlandırıyor. 18 ocak çarşamba akşamı yayınlanan, Bu Şehir Arkandan Gelecek'in yeni bölümünde Rauf aldığı kötü haber sonucunda kalp krizi geçirdi.  Dizinin akıbeti ne olacak, Rauf öldü mü, Rauf diziden ayrılıyor mu her şey önümüzdeki  bölümde ortaya çıkacak.

Son Güncelleme: 04.02.2017 01:07
Yorumlar

Google+'da Paylaş