20 Kasım 2016 Pazar 23:02
 Bodrum Masalı Üzüm Yenge gerçek adı kimdir kaç yaşında?
Bodrum Masalı dizisinde yer alan usta sanatçı Fatma Belgen, Üzüm Yenge karakteri ile en çok merak edilen isimler arasında yer alıyor. Kanal D ekranlarının sevilen dizisinde dikkat çeken bir karaktere hayat veren Fatma Belgen en çok konuşulan isimlerden birisi oldu.

Kanal D’nin sevilen dizisi Bodrum Masalı’nda Faryalı ile Kelebek’in rahmetli amcalarının karısı olan Üzüm Yenge, dizide Egeli bir teyze karakterine hayat vermektedir.

Fatma Belgen; 16 Haziran 1949 tarihinde dünyaya gelmiştir ve şu anda 67 yaşındadır. Türkiye’nin Manisa ilinde dünyaya gelen Fatma Belgen, Türkiye’nin önemli sinema ve dizi oyuncularından birisidir.

Nişantaşı Kız Lisesi mezunu olan Fatma Belgen;  1971 Ses Artist Yarışmasında ikinci olmuştur.

Hayat Sevince Güzel isimli filmde hayat verdiği Gülay karakteri ile oyunculuk hayatına merhaba diyen Fatma Belgen; Cilalı İbo Teksas Fatihi, Tarkan: Viking Kanı, Turist Ömer Boğa Güreşçisi, Rüzgar Murat, Kızıl Maske’nin İntikamı filmlerinde yer almıştır.

TRT ekranlarında 1980’li yılların sonuna doğru yayınlanan 077 Hızır Acil Servis isimli dizide uzun bir süre yer almıştır ve aynı seneler içersinde Yeşilçam’a geri dönmüştür.

1990’lı senelerde birçok dizi ve televizyon yapımında yer alan Fatma Belgen, günümüze kadar birçok sinema filminde de yer almıştır. 

Son Güncelleme: 20.11.2016 23:03
Yorumlar

Google+'da Paylaş